Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beba H. A. A. R. tápszerrel...

Beba H. A. A. R. tápszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem okoz székrekedést a babátoknak? Bukós babámnak ezt írta fel az orvos, de úgy, hogy evés előtt, 30 grammot ebből, majd egy másik cumisüvegből a Beba Ha 1-et normál adagban. Ez elég körülményes, és arra gondoltam, hogy mi lenne ha csak a HAAR-t enné? De a doki szerint attól "beton" lenne a széklete, nem szabad kizárólag azzal etetni. Másik gyermekorvos viszont ajánlja. Mit tegyek?
2011. aug. 18. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a feles megoldás nem okozott székletsűrűsödést akkor nem biztos, hogy a teljes adag majd beleköt a babádba. Egy próbát szerintem megér.
2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a kezdetektől ezt használjuk és nem okozott gondot. Volt keményebb kakija, de az időleges volt és egész mástól, pl. mostanság mikor banános-barackos bébikaját kóstolt.
2011. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom is azt ette kb. 6-7 hónapig, soha nem volt "betonszerű" a széklete... Semmi gondot nem okozott nálunk.
2011. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbáljuk akkor az AR-t! Esetleg abban még tudnátok tanácsot adni, hogy milyen cumival etessem ezt a sűrűbb tápszert? Van itthon Avent 3-as és 2-es cumink, Nuk 2-es, és Baby Bruin is.
2011. aug. 18. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk az Avent variábilis cumi vált be, a sima Aventesen mindig beragadt. :( A Nukot, BabyBruint nem ismerem, de szerintem ha azon is kis lukak vannak, akkor nem fog átfolyni. Sajnos nagyon csomósodós ez a tápszer. :(
2011. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a MAM 1-esen is simán átment most a 2-est használjuk. Én mostanában nagy MAM üvegben készítem, jó erősen rázom fel, és nem szokott csomós lenni, de anno olvastam, hogy van aki botmixerrel javít rajta a csomósodás ellen, hiszen nem jó, ha csomós, mert a csomót a baba nem tudja úgyse megenni, így viszont az üvegben marad a tápanyag egy része. :S
2011. aug. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Mi is ezt esszük már egy ideje, de nem betonszerű a széklete, teljesen normális, van hogy teljesen hig is.

Viszont én nagyon szenvedek a keverésével, mert mindig csomos marad. :( Hiába rázom nagyon erősen. Mindig eldugul töle a cumi és nem tudja szopizni a kislányom. :( Már éppen kiakartam irni kérdésben, hátha valaki tud adni tanácsot, hogyan csináljam.

Az elején a cumival is megszenvedtünk, mert az 1-es cumin nem tudta átszivni, az aventes 2-es sem a legjobb nekünk. A MAM-os 2-es viszont jó. Én is vettem aventes variálost, de abból ömlött a tej a szájába akárhogyan forgattam. Kedves válaszoló, aki azt használja, elárulnád a titkot, hogyan csinálod? :)

2011. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vettem ma tápszert, délután evett először belőle, eddig nem bukott. Az orvosunk most szabadságon van, de majd megpróbálom megbeszélni vele, hogy írja fel az AR-t, tegyünk egy kísérletet, hátha nem lesz székletgond miatta! Nem tudom, megteszi-e, mert nagyon meg van győződve arról, hogy ártunk vele a babának.:( Ragaszkodik a 30-170 arányhoz, a HA 1-es javára.:(

NUK-os cumival próbáltam adni, ki tudta szívni belőle a picúr! [link]

Egyébként ezt a tápszert én mindig hidegen kevertem össze, mégpedig a tápszer adagoló kanál nyelével, s csak utána melegítettem fel a babának. Így nem lett csomós. Ha gondoljátok, próbáljátok ki!

Mindenkinek nagyon köszi, aki írt!

2011. aug. 19. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
9.25-ösnek: nagy titkom nekem sincs, nálunk is viszonylag ömlik a tápszer belőle, csak nekem már nagyobb a kislányom (14 hónapos), de maradtunk ennél a cuminál. De ha jól emlékszem, 7-8 hónapos kora körül még a HA/AR-t ette, és akkor is tudta enni ebből, csak szegénykémnek gyakran kellett nyelni. :) Néha pihenőt tartok közben, hogy lenyelje normálisan. Sajnos mást én se tudok. :( Ja, meg eleinte azt csináltam, hogy szűrőn átpasszíroztam nagyjából a csomókat, és akkor már tudta inni a sima 2-es cumival is.
2011. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!