Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téged milyen idősen kezdtek...

Téged milyen idősen kezdtek el tehéntejjel itatni és van e valamilyen allergiád most felnőttkorodban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 21:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, de mikor 8 hónapos volt a lányom, anyukám mindig mondta, hogy most már adjak neki tejbegrízt...így feltételezem kb. ennyi idősen már kaptam tejes dolgokat.

Nekem tartósítószer allergiám, ami kb. évente jön elő és akkor kb. 10 napig vörös az egész testem. De amúgy nem tudom milyen tartósítószer, mert sehol nem kaptam rá még választ, bármi lehet...

A tejes dolgokkal nincs bajom.

2011. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

én 34 éves vagyok, anyukám próbált szoptatni de nem sok sikerrel, szóval szerintem én elég hamar tehéntejet kaptam, de hogy mikor pontosan azt nem tudom (sajnos már nem tudom megkérdezni :(

nekem fémallergiám van, de ez csak tinédzser koromban jött elő, miután teleaggattam magamat mindenféle bizsuval

2011. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Három hónaposan már feles tejet itattak velem. Fele tehéntej, fele víz. 10 évesen derült ki, hogy elég komoly tejfehérje allergiám lett. Egy év teljes tej és tejszármazék elvonás után kinőttem.
2011. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kórházba kerültem, így anyu nem tudott szoptatni. Onnantól kezdve feles tejet kaptam, amit kamilla teával hígított. Állítólag az akkori tápszert visszahánytam, azért nem azt adta.

Nincs semmilyen allergiám, de tényleg.

2011. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Császárral születtem, anyukám hónapokig nem volt velem a születésem után. Először tüdőembóliát kapott, utána begyulladt a császáros sebe, ki kellett venni a méhét. Apám és nagymamáim voltak velem és a tesómmal, aki akkor 3 éves volt. 2 hónapos korom óta kaptam házi tejet. Semmilyen allergiám nincs.
2011. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

2 hónapos koromtól kaptam a tejet mert anyukámnak elapadt a teje. elég sokféle allergiám van, súlyos étel, nikkel, allergiám van, ekcémám és valami növényre is, szénanáthás vagyok de még nem sikerült kideríteni mire, valószínű keresztallergia azért.

most, hogy a tejtől, azt nem tudom. fél éves koromtól hordtak kórháztól kórházig az allergiám miatt :/

2011. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

3 hónapos koromtól.

Asztmás lettem már 20 hónaposan, amit azóta sem nőttem ki, csak enyhült (most 30 vagyok).

Allergiás lettem néhány évesen a kutya, macskaszőrre, parlagfűre, fekete ürömre.

A kisfiam 3 hónaposan már tejallergiás volt, és szinte minden ételtől ekcémás volt 8 hónapos koráig, pedig neki nem adtam semmit, a szopival jutott a szervezetébe a kevés, általam elfogyasztott tejtermék és erre jött ki az allergiája, tejet szoptatás alatt egyáltalán nem ittam és terhesség alatt is minimálisat...

2011. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nem vagyok allergiás.

Viszont nagymamámat pár hetes korától tehéntejjel itatták, allergiája nincs, de az emésztőrendszere úgy tönkrement, hogy gyerekkora óta minden nap hashajtót kell bevennie, és még így is vannak néha problémái.

A tíz közvetlen kollegámból ketten voltak laktózérzékenyek, ez az a generáció, amelyiket korán tehéntejezték.

Férjem - szintén korán tejjel itatott és hozzátáplált - ha egy kicsit is többet eszik a megszokottnál, a nap hátralévő részét a vécén tölti. Valahogy nem oké az ő emésztése sem.

Azt kell megérteni, hogy nem törvényszerű, hogy allergiás lesz a gyerek, de nagyobb rá az esély.

2011. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Allergias vagyok a nem nemesfemekre tartositoszerre (en sem tudom mire, pedig voltunk tobbszor is allargiavizsgalaton) es a nyirfara.

Most kozel a 30hoz kezd elojonni egy enyhe tejallergiam is.

7-8 honaposan kezdtem inni a tehentejet.

2011. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36 vagyok. 9 hónaposan hagytam abba a cicizést, és attól kezdve tehéntejet kaptam. Nincs allergiám.
2011. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!