Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más kisbabás anyuka is...

Van más kisbabás anyuka is aki együtt lakik a szüleivel?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok? Miért alakult így?
2011. aug. 20. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk is így lesz. Azért mert nem keresünk annyit, hogy tudjunk venni saját lakást. De nem baj, jól megvagyunk és remélem ez így is marad. Addig meg gyűjtögetünk.
2011. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi együtt lakunk az én szüleimmel.Mi nagyon jól megvagyunk a kislányom is imádja őket.Jelenleg áruljuk a mi lakásunkat és a szüleimmel közösen szeretnénk venni egy másikat.Nagy segítség,az is hogy itt lakhatunk meg az is hogy ha valami olyan dolgunk akad akkor tudnak vigyázni a kislányomra.Mivel a férjem szülei már nem élnek így csak ők vannak.
2011. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretném, ha külön bejárattal, de együtt lakhatnánk. Teljesen egyedül élünk, nincs senki segítség itt a környéken, és néha olyan jó lenne, ha közelebb lennének a szülők vagy anyósék (velük is jóban vagyunk). Egyrészt hogy legyen kivel megosztani az örömömet, bánatomat, másrészt biztos segítenének is néha. De hát így alakult, elsodort minket az élet.

Úgyhogy ha választhatnék, inkább együtt élnék velük. (Mondjuk nekünk nagyon rendesek, és anno éltünk is egy darabig a szüleimmel, és semmi konfliktus nem volt.)

2011. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
férjem anno ráépített a szülei házára, tehát külön bejárattal, külön lakással lakunk együtt a szüleivel és nagyon jó, mert segítség, társaság és csak úgy nem jönnek fel zavarni. :)
2011. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12:22: de jó, én is ilyet akarok!


Ha nem vagytok jó viszonyban a szülőkkel, anyósékkal akkor biztos nehéz együtt élni velük, és biztos vannak konfliktusok, olyankor az ember menekülni akar tőlük. De alapesetben normális szülőkkel nagyon jó is tud lenne, ha van segítsége az embernek, és úgy vettem észre, hogy egy gyereknek is jó, ha a nagyszülőkhöz is közel vannak.

2011. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A barátnőm a szüleivel él. Amikor kiderült, hogy terhes, a fiú elhagyta. A szülei segítik, velük maradt. A babája most 8 hónapos.


Azt nem tudom, hogyan bírja, de ezidáig nem panaszkodott soha.

2011. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Áldás és átok is lehet. Nekünk nagyon hiányzik a nagyszülői jelenlét, párom szülei már nem élnek, az enyémek 200 km-re laknak. Olykor jó lenne fellélegezni. Most költöztünk, a szomszédokat is csak látásból ismerem, vagy annyira sem.

Ennek ellenére az együtt lakást nem szeretném, gyerek nélkül laktunk pár hónapot a párom édesapjával, amikor még élt. Naponta látogatva tök jó volt, ottlakva kijön egy csomó dolog, ami fárasztó, amit az idősek nem értenek, és értetlenkednek, vagy pl. nem volt külön fürdőszoba és WC, és az ember a párja szagán kívül rosszabbul tolerálja másokét, tapasztalat. Apróságok, de ha sok van belőlük, megkeserítik az életet. Legjobb talán azonos utcában, külön házban/lakásban élni.

2011. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 9 évig éltem együtt az 1. anyósommal,apósommal.Nem tenném többet,bár a mai napig jó a viszonyunk(elváltunk),az anyósomnak fiai voltak,nagyon szeretett volna mindíg lányt.Amikor a lányom megszületett nem hagyott engem anyaként érvényesülni(hogy öltöztessem,hányszor mossunk kezet stb)ennek a mai napig iszom a levét.A lányomat mai napig majmolja megmondja hogy öltözzön,haja stb.(15 éves a lányom)persze neki van annyi esze hogy nem hagyja magát.Sajnos én a konfliktus elkerülése végett sokmindent ráhagytam.A 2. házasságomban okosabb voltam.Nagyon jó anyósom volt.1 évig laktunk együtt,aztán közel hozzájuk vettünk házat.Ő is így látta jónak,helyeselte ezt.Naponta találkoztunk,mintha anyám lett volna.Tavaly 62 évesen halt meg.
2011. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen. De felettük egy szinttel.

Hát segítség semmi, belepofázás annál több.

Úgy elmennék innen, de nincs hova:(

2011. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi szüleim mellett lakunk ikerházban. Külön bejárat van, külön háztartás, mégis mindig ott vannak, ha kell. Rengeteget segítenek! Csak hogy egy példát mondjak: múlt héten lányom hányt egész nap, én is elkaptam, szóval felváltva jártunk a wc-re. Közben a 8 hónapos kicsire anyum vigyázott a szomszédban. Nem tudom, hogy oldottam volna meg a kicsi ellátását ilyen rövid idő alatt olyan személlyel, akit ismer és elfogad, ha anyukámék messze laknak... Nekünk nagyon bevált a több generáció együtt! Persze ehhez az is kell, hogy mindenki tisztában legyen a saját szerepével, és a nagyik ne akarjanak szülők lenni...
2011. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!