Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi igaz abból, hogy a kismamák...

Mi igaz abból, hogy a kismamáknak nem szabad nyújtózkodni, magasra nyúlni, onnan levenni valamit? És lehet e baja a gyereknek? és ha igen akkor mi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, ettöl se neki, se a babának nem lesz baja, ha kedved van hozzá, nyugodtan nyújtózkodj. (Azért kiváncsin lennék, hogy ilyen butaságot mivel magyaráznak)
2011. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

én terhességem közepe felé olvastam hogy a kismamák ne nagyon nyújtózkodjanak, mert a kisbaba nyakára tekeredhet a köldökzsinór, na azóta még ásítozni is óvatosan merek.


Hogy valóban így van-e azt nem tudom, de mindenesetre engem megijesztett.

2011. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez is egy ostoba babona. Azt mondják, hogy akkor a gyerek nyakára tekeredhet a köldökzsinór. Nem kell minden hülyeséget elhinni. :-)
2011. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmi nem igaz!

Ha az a baba maradni akar, akkor marad. Viszont ha beteg, kímélheted bárhogy magad, akkor is elmegy.

Én pékként 30kg-os zsákokat és az azokból készült tésztát cipeltem a 7. hétig, mire az orvos kiírt tp-re. Semmi bajunk nem lett, lassan 2 éves lesz a fiam.

2011. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nyújtózkodj nyugodtan, ennek a babonának legalább annyi igazságtartalma van, mint annak, hogy ahol a kismama megüti magát, ott lesz folt a gyereken is...

badarság

2011. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta hogy ne nyújtózkodjak meg ne vegyek le semmit magasról.Akkor ezek szerint a védőnőm is hülye?
2011. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kedves utolsó, még a védőnő is lehet hülye. :D
2011. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nem hülye, csak babonás

és a gondolkodásnál előrébb helyezi a babonát sajnos

2011. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
azt nem értem, hogy ha ezek a babonáknak nincs valóság alapjuk, akkor ki találta ki őket vagy miért, hogy ijesztgessék az anyukákat.
2011. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyújtózkodunk, rácsavarodhat a köldökzsinór a baba nyakára

A köldökzsinór nagyon gyakran (nagyjából minden második esetben) rácsavarodik a babára, nyújtózkodás nélkül is, de ez többnyire nem okoz gondot. A magzatot magzatvíz és több réteg magzatburok veszi körül, így nincs közvetlen kapcsolatban az anya mozdulataival. A köldökzsinór belsejében két verőér és egy visszér fut, ezek spirálisan helyezkednek el, emiatt húzás hatására nem záródnak el. A rugalmas köldökzsinórban a magzat mozgása nem akadályozza a vér keringését. Nagyon ritkán alakul ki rajta csomó, az is csak akkor okoz problémát, ha megszorul.

2011. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!