Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj ha egy pici...

Tényleg baj ha egy pici fruktózt rakok a főzelékeibe?

Figyelt kérdés
A babám 9hónapos,viszonylag jó étvágyú gyerek,bár első perctől megfigyeltem,hogy az édesebb ízeket szereti.Nem rakok mindenbe fruktózt,de van amibe igen.A barátnőmmel össze vesztem ezen,mert a húslevesbe raktam a múltkor,mert annyira domináns zöldség íze volt,hogy nem ette meg máshogy.Na most nem rakok bele annyit,hogy édes lenne,még édes árnyalata sincs csak elveszi az erős ízt.Ő szerinte ez becsapás.Sztem nem nekem így tanították,anyám is meg nagyanyám is-40évig bölcsibe dolgozott.Sztem nem használok sokat,tehát mivel nem kap minden főzibe csak néha néha én nem tartom ezt olyan borzalmas dolognak,ti,hogy gondoljátok.sztem a legjobb ha megszereti a dolgokat aztán szépen elveszem majd tőle,fokozatosan.Na meg nem is kap mindig olyat amibe kellene.
2009. ápr. 16. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hmm épn nem veszekszek de sztem nem teszed jól.A természetes ízek fontosak, persze nem savanyú meg keserű de zöldség stb az természetes íz, mosta kkor igazából mindent édesnek érez.
2009. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Háááátt, én nem tartom jó ötletnek, csak az a gond, hogy mostmár így szoktattad.

Az anyatej ugye édes, innentől kezdve evidens dolog, hogy a baba az átszoktatáskor az édes ízeket részesíti előnyben. De egy idő után megismeri a sóst, a savanyút, meg mindent, ami előfordul az ízek világában. Nem mondom, hogy vad erős ízekkel kell átszoktatni, de ha eleve megszokja, hogy a húslevesnek nem zöldség és főtthús íze van, hanem édes(pl) , meg minden egyébnek is, akkor mindig ezt fogja várni és a jóistennek nem fog neked például grillcsirkét, vagy krumplifőzeléket enni. Az édességfüggő gyerekek meg ugye egyrészt elgömbölyödnek egy idő után, másrészt meg az egészségük bánja ezt az elgömbölyödést.

Isten ments, hogy a nagymamát, ill. anyukádat bántsam, de nagyon elszomorodtam azon, hogy 40 évig bölcsiben dolgoztak és ott bevett szokás volt édesítőszert tenni a gyerekek ételébe. Kicsit elbizonytalanodtam abban, hogy beadjam-e a fiamat két évesen bölcsibe, mert én nem szeretném, ha ilyen kajával tömnék meg naponta.

2009. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
NA de épp azt írtam,hogy nem édes ettől,mert nem azért rakom bele,hogy édes legyen!Hanem,ha van egy erős leves íz,amit nem eszik meg ha rakok egy picit bele,de az tényleg csak egy pici,attól semlegesebb lesz az íze,de egyáltalán nem erős és nem édes.
2009. ápr. 16. 09:03
 4/9 anonim ***** válasza:

A gond majd akkor kezdődik, amikor nem tudod tőle elvenni. Mindenhol azt tanácsolják, hogy ne adjunk a gyerek ételéhez + cukrot. Én még a teát is anélkül adtam a gyereknek, s megitta.

A levest miért főzöd erősre? Már bocsánat, de abba aztán igazán nem való.

És végezetül gondolj a fogára! Biztos el akarod rontani?

2009. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne tegyél bele!

Akkor főzd úgy a húslevest h semlegesebb íze legyen!!!

2009. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A levest akkor kapja amikor mi is húslevest eszünk,nem főzöm neki külön.Na már most ha van egy erős tyúkhús leves az mégsem egy zsenge csirke.

Én nem azt mondtam,hogy állandóan azt kapja ,úgy érzem nem olvassátok el rendesen amit írtam...:(na mindegy.

2009. ápr. 16. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne tedd!!! Főzz lágyabb levest és akkor nem lesz gond. Még most szoktasd le róla szépen lassan és akkor nem lesz gond. Bár már nehéz dolgod lesz, de ne add fel! A gyermeked érdekében!!

Én sem tettem soha cukrot a teájába és mégis megitta. Sőt soha nem tettem az ételébe sót, egyebet, mint néhány ismerősöm, mégis megette. Ha elejétől kezdve megszokja a természetes ízeket akkor majd később sem fogja túlízesíteni az ételét és hidd el az nagyon jó!

Az én lányom a vizet is szereti, még szoktak is csodálkozni, mert sok anyuka csak teát ad a kicsinek leginkább. Én vízzel itattam, natúr vízzel és megissza. Két éves, de ha úgy van még a teát is megissza minden nélkül. Még a kamilla teát is, pedig az nem olyan jó.

Úgyhogy mégegyszer kérlek szokj le róla!!! A gyermeked mindenekelőtt! Persze szépen lassan fogod tudni leszoktatni róla a kicsit, meg persze magadat is, de kezdj bele most!!! Sok sikert és kitartást kívánok!

2009. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Eg mondtad, Te kérdezted, mindenki leírja h nem teszed jól!!ha keveset tesze bele ha sokat...semmit se tegyél bele!Ezt kérdezted...tehát most vagy elgondolkodsz s elfogadod, vagy nem, s nem krdezed senkitől többet ezt.
2009. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én a véleményeket kérdeztem nem a kioktatásodat,ne üss meg ilyen hangnemet!!!

Normálisan kérdeztem,meghallgatom és az én dolgom,hogy elfogadom e a tanácsokat vagy sem.Gondolhatod,hogy nem passzióból irkálok és nem arra vagyok kíváncsi,hogy te a kérdés mellett még kioktatsz,hogy én kérdeztem!

2009. ápr. 16. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!