Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet egy újszülöttnek...

Mi baja lehet egy újszülöttnek a cigifüsttől?

Figyelt kérdés

A kérdésem provokatívnak tűnhet, de korántsem arról van szó, hogy mi füstölnénk... Lakótelepen lakunk, és alattunk kettővel van egy férfi, aki ahogy hazaér a munkából, egyből rágyújt. És ezt csinálja 10 percenként (!) úgy éjfélig, 1-ig. Aztán folytatja reggel, most is ezért vagyok ébren, felébredtem rá, majd kifordul a "belem", hányingerem van tőle, de éjszakára nyitva hagyom, mert különben meg megsülünk a panelban. De ha itt lesz velünk a kicsi, akkor nem megoldás, hogy majd nem érezzük, mert alszunk...

Jogilag semmit sem lehet tenni, a közös képviselővel is beszéltünk, és ezzel az emberrel is (ez egy utolsó szemét alak), de ugyanúgy csinálja, csodálom, hogy még él, a napi 2 doboza simán megvan...

Szóval teljesen tehetetlenek vagyunk.

Szerintetek mennyire káros az, ha beszívja a kicsi a füstöt, de egyből rohanok ablakot zárni, ha megérzem???

Csak addigra már büdös van bent.

Vagy mit tudok tenni?? Ti mit tennétek?

Van egy másik szobánk, de oda is bemegy a füst, így a másik gyerekemnél egyáltalán nem is tartjuk nyitva az ablakot, inkább a melegtől ne aludjon, mint a cigifüsttől...

36 h km


2011. aug. 22. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyanúgy vagyunk,mint ti.csukott ablaknál alszunk,fővünk.inkább az,mint a cigifüst.nekünk olyan a lakásunk,hogy a konyhából-étkezőből nyílik egymás mellett a két szoba. a konyhában van két ablak,azt nyitjuk ki bukóra és mindkét szobaajtót kinyitjuk.a konyhában nem cigizik,onnan nem jön füst,csak a két szobába érzik be,főleg a gyerekszobába
2011. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, csak mi több helyről kapjuk a füstöt, de napi mondjuk 3-szor érzem meg. Gáz, de még kibírható. Zavar, de nem tudok mit tenni, kisebbség. Még szólni sem merek.

Biztos vagyok benne, hogy árt, pláne ha 10 percenként érzitek.

2011. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keményen káros a picinek, de nem csak születése után, hanem már most is, hiszen te szívod más füstjét, a passzív dohányzás rá is érvényes, nem csak rád. :-(

Az egyetlen, amit tehettek, hogy szigetelitek az ablakokat, ajtókat, hogy ne jöjjön be réseken a füst és beszereztek pár ventillátort vagy esetleg egy klímát. De ha tehetitek, költözzetek, mindannyiótokat mérgeznek így.

Esetleg próbálj szólni a védőnőnek, ANTSZ-nek, hátha tehetnek valamit, illetve az önkormányzatnál. Nem tudom, mit lehet ilyenkor, de keressétek a jogi utat. Lehet, hogy a fickónak joga van otthon dohányozni, de nektek meg jogotok van az egészséges levegőhöz!!!

2011. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, inkább büdös, mint káros, legalábbis reménykedek ebben.

Nem olyan nagy koncentrátum maga a füst már talán így, de nem tudom.

2011. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!