Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire van szüksége egy újszülöt...

Mire van szüksége egy újszülöttnek? A kórházban és otthon. MINIMUM!

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A kórházban nagyon semmire,nálunk egyedül törlőkendőt kellett vinni.Én vittem cumit is és nem bántam meg,mert a kislányom éjjel óránként kelt.És hogy én is tudjak egy kicsit pihenni éjjel beadtam neki,így elvolt 1-2 órát.Otthonra a gyerekorvosotok amit felír popsikrém,köldökre,stb.Ezeken kívül én mandulaolajat vettem a hajlatokra,nekem ezt tanácsolta a védőnő.De igazából mire gondolsz?
2011. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kórházi az kórházfüggő, mert van, ahol kórházi a ruha, a pelus és minden, van ahol nem adnak semmit. Ezt abban a kórházban kell megérdeklődni, ahol szülsz.

Otthon: hát ez is változó, mert a "minimum" mindenkinél mást jelent.

Ami biztos kell: néhány textil pelus, pelus amibe pelenkázod (papír, vagy mosható), ruházat. Kiságy a leges legelején még nem feltétlenül kell, mert altathatod mózes kosárban is, de ha nem vesztek babakocsit (így nincs mózes sem), akkor valami bébihordozó eszköz, autós ülés, ha autóval viszitek haza. Fürdetni lehet a mosdóban is, vagy egyből nagy kádban (bár az elég megerőltető oda lehajolni egy újszülöttel, és vízből is sokkal több fogy...).

Szerintem ennyi a "szubminimum". Ezen felül ezerféle dolgot lehet még venni, ha van lehetőség.


Használtan érdemes körülnézni, pici babának mindenből lehet szépet kapni, mert a kicsik még nem használják úgy le a dolgokat...

2011. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezekre gondolok amiket irtatok, tehát ruha, miből mennyi ilyenek, ez függ attól is hogy téli vagy nyári baba?

2011. okt. 29. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja így már értem.

Ruhából az elején nem kell túl sok,mert hamar kinövi és úgyse tudod mindet kihasználni.Nekünk volt 2-3 rugi amiben csak orvoshoz vittem.Annyi a különbség a téli meg a nyári között,hogy ha téli akkor hosszú ujjú bodyk,rugik kellenek meg overál,vastag pléd.De kell még:textil pelenka(büfihez,fej alá én kb.20-30db-ot vettem),eldobható amibe pelenkázod,törlőkendő,kiságy,babahordozó,babakocsi,cumisüveg...

2011. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!