Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A munkáltató fizet valamit...

A munkáltató fizet valamit utánam, ha veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen a táppénz kb. harmadát a munkáltató fizeti.
2011. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez annyira nem jó hír nekem most :( Így nem biztos hogy gyedet tudok kapni a második babaára is :(
2011. aug. 24. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Fizeti a táppénz harmadát

fizeti a helyetted dolgozó munkabérét

neked szabadságot

és ha talál helyetted egy alkalmasabb embert, neked még teljes bért a gyerek 3 éves koráig, mire végre kirúghat

A munkáltatónak semmiképp nem jó a terhességed.

Viszont ha határozott idejű a szerződésed, nem rúghat ki, mert védett leszel ha a második baba 3 éven belül jön. Ha meg határozott, a fentiek miatt biztos nem fog hosszabbítani.

2011. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Miért gondolod, hogy nem kapsz majd gyedet?


Amúgy a második válaszolóval nem értek egyet teljesen.


"fizeti a helyetted dolgozó munkabérét", ezt akkor is ki kellene fizetnie, ha nem lennél terhes, csak mondjuk tartósan keresőképtelen

"neked szabadságot" a szabadság alatt már nem vagy tartósan távollévő, így a helyetted dolgozót tovább fizetni nem kötelező a munkáltatónak - a szabit meg így is úgy is ki kellene fizetnie, mert a szabi nem a terhesség miatt jár.


"ha talál helyetted egy alkalmasabb embert, neked még teljes bért a gyerek 3 éves koráig, mire végre kirúghat" nem kötelező két bért fizetni, sőt, ha maradsz fizetés nélkülin, neked nem is kell fizetnie semmit.

2011. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mert védett leszel ha a második baba 3 éven belül jön"


Bocs, hogy belekérdezek! Ezt pontosan hogy kell érteni? A fiam jövő novemberben lesz 3 éves, a tesó december-januárban születne. Ez azt jelenti, hogy ha a fiam betölti a hármat, és én csak ez után szülök, mert ekkor még csak terhes vagyok, akkor elküldhetnek a terhesség alatt?

Még egyszer bocsánat, csak szeretnék minden fontos infót tudni, mik a lehetőségeim.

2011. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem küldhetnek el, mert a terhesség alatt is ( a fogamzás vélelmezett idejétől) már él a felmondási védelem.
2011. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt beleértettem, ha a gyerek 3 éves kora előtt teherbe esel.-értelemszerűen, hiszen már a terhesség védettséget jelent, akkor is, ha nem tudod a felmondás időpontjában a terhesség tényét, azt hiszem 3? heted akkor is van bejelenteni még.- de ezzel igazán nem vagyok tisztában- már az időszakkal, hogy 3 vagy 5 hét.
2011. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

22.17 vagyok

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2011. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban fogalmazok, nem gyedet nem kapok, hanem nem a bér alapján kapnám a gyedet, hanem a minimálbér alapján, és az édes kevés 2 gyerekkel. :(
2011. aug. 25. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Minimálbér után csak akkor kapod a gyedet (túl azon, ha minimálbérre vagy bejelentve), ha az igénylést megelőző naptári évben nem volt 180 bérezett napod és nem azért nem volt, mert táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél. Ha ez utóbbiakat kaptál és azért nem volt 180 bérezett napod, akkor a korábbi ellátás alapja (táppénz, tgyás, gyed) lesz az új ellátás alapja.
2011. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!