Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz (veszélyeztetett...

Táppénz (veszélyeztetett terhesség miatti tp) alatt megszüntethető a munkaviszony a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Terhesen védett vagy, esetleg ha felszámolják a céget és jogutód nélkül megszűnik.

2011. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaszerződés határozott idejű akkor megszüntethető. A táppénz alatti illetve a terhesség alatti munkajogi védelem csak határozatlan idejű munkaviszonyokra vonatkozik.
2011. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Határozatlan idővel max. úgy ha már megvan a kicsi, és már akkora, hogy visszamész dolgozni. Aztán a főnököd gondol egyet és az első nap elküld. De még táppénzen vagy, addig nem, addig védettséget élvezel.
2011. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így jártam!:(((

Megszüntette a céget(magánvállalkozás),így nem kellett utánam fizetnie tovább...majd a felesége újraindította és csinálják tovább.Én meg 7 hónapos terhesen mehettem a munkanélkülbe,hogy biztosított jogviszonyban legyek.Mert ha nem akkor nem járt volna tgyás,gyed.És majd ha lejár nincs hova visszamenni,csak munkanélkülire:(

2011. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval azért lehet, mert nálam valószínű, hogy felszámolják. Akkor megszűnik a munkaviszonyom és mit kapok, mert tp-t nem. Megyek munkanélkülire a terhesség alatt, utána meg tgyás-gyed-gyes?
2011. jún. 9. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy belekérdezek, de hogy van pontosan a határozott idejű munkaviszonynál? Akkor is megszüntethető bármikor a munkaviszony, ha még nem járt le a szerződés?
2011. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Csak akkor ha lejár a szerződés, mert ilyenkor nem köteles meghosszabbítani, ha hamarabb szülsz mint lejárna akkor kapsz tgyás-gyedet csak nem fogsz munkaviszonyban állni és ez az idő nem számít bele a munkaviszonyodba.
2011. jún. 9. 21:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

19.09 vagyok.Igen!Menj munkanálkülire,de arra figyelj,hogy a mikor szülsz akkor kapj állaskeresési járadékot és nem segélyt!!!!?ert ha már túl vagy azon az időn amikor ajáradék jár akkor nem kapsz majd tgyást-gyedet.És így van,ha megszünik a munkaviszonyod a munkáltató jogutód nélküli megszünése miatt,akkor a táppénz sem jár tovább.Egész pontosan még egy hónapig jár a passzív táppénz.Azt használd ki!!!!És utána munkanélküli!

Mennyi idős terhes vagy?Mikor szünik meg a cég?

2011. jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

MÁR NINCS PASSZIV TÁPPÉNZ!


Kérdező, a felszámolás azért jó pár hónapig eltart, beszélj a felszámolóval, és kérdezd meg, mikorra várható.

Utána igénylej álláskeresési támogatást.


A határozott idejű munkaviszony a határozott idő lejártáig ugyanúgy viselkedik, mint a határozatlan (védelem szempontjából). Csak nem köteles hosszabbítani.

2011. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igen -
2015. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!