Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet kezelni egy 7...

Mivel lehet kezelni egy 7 hónapos kisbaba arcán lévő csípéseket?

Figyelt kérdés
Ez már a harmadik reggel, hogy 7 hónapos kisfiam arcán csípéseket veszek észre. Elég pirosak és meg is vannak duzzadva, nagy valószínűséggel szúnyogcsípések, mert mindig látok néhányat a szobájában, akárhogy hajkurászom őket. Lehet-e valamit kenni rá, hogy ne viszkessen Neki, és hogy minél hamarabb elmúljanak?
2011. aug. 25. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kenheted neki is fenistil gélel.Dokink mondta.Üdv egy 8-hónapos és egy 3,5 éves kisfiúk anyukája
2011. aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposomnak is azzal akartam kenni a combján lévő csípéseket, de a gyógyszerész azt mondta, hogy a betegtájékoztató szerint két éves kor alatt nem ajánlott. Egyébként mást sem tudott ajánlani, úgyhogy ha az első válaszolónak az orvos mondta, akkor lehet hogy mégis szabad azzal kenni. Majd én is rákérdezek legközelebb a dokinknál is.
2011. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én vettem neki ami csípés után segít hamarabb gyógyulni, ne viszkedjen stb. Chicco-nak van egy ilyen stiftje, Brendonba, bababoltba kapható, nem is drága. Pont az este szerzett egy nagy, hosszú csípést, megdagadt. Bekentem vele. Férjem is kipróbálta a saját csípêsên, a viszketés neki is azonnal elmúlt! Hogy most hogy néz ki az este óta a csípés a lánykámon azt nem tudom mert alszik. Ja és csak természetes anyagokat tartalmaz ez a szer!
2011. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippet!!! Nekem is a Fenistil volt az első gondolatom, de aztán elolvastam a betegtájékoztatót, és az elbizonytalanított. Mondjuk az orvos szava nekem mindig szentírás, mert annyi mindent ráírnak a betegtájékoztatókra, de első körben megpróbálok egy ilyen stiftet beszerezni. Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. aug. 25. 09:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A fenistillel vigyázni kell. Mielőtt kiviszed, le kell mosni a bekent felületet, mert alatta megég a bőr. Saját tapasztalat és az orvosom is mondta.

Mi a rázókeveréket használjuk. Kicsit mókás, de nagyon jó. Azonnal hűsít. Illetve a körömvirág balzsamot, kenőcsöt, mert csökkenti az esetleges gyulladást is.

2011. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!