Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt táppénz? 2,5 éves...

Gyes alatt táppénz? 2,5 éves kislányommal gyesen vagyok, de gyes mellett 6 órában dolgozom, ő pedig bölcsibe jár.

Figyelt kérdés
Ha kislányom beteg lesz és itthon kell vele maradnom, akkor nekem jár a táppénz vagy ilyenkor hogyan maradhatok itthon vele. Szabadságot nem tudok kivenni, mert már nincs ebben az évben több. Úgy tudom, hogy apuka nem mehet el vele táppénzre, mivel én gyesen vagyok vele.
2011. aug. 25. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te sem.

hacsak meg nem kéred a te háziorvosodat, hogy vegyen táppénzre valami kamu betegséggel.

A gyerek után biztos nem jár két ellátás. Viszont ha te magad vagy beteg, akkor mehetsz táppénzre. Bár ebben sem vagyok biztos.

2011. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol a gyes mellett, akkor jár egyszerre a táppénz és a gyes.

Annyi időre, amennyit dolgoztál. Vagyis ha dolgozol 2 hónapot gyes mellett, majd elmégy táppénzre, akkor legfeljebb 2 hónapig lehetsz táppénzen úgy, hogy kapod mellette a gyest.


A törvény így hivatkozik a helyzetedre:

49. § (1) A gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre vonatkozó rendelkezéseket azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy


a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni.

2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!