Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második baba tényleg nagyobb...

A második baba tényleg nagyobb súllyal szokott születni? És ha igen, vajon miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az anya szervezetének van már úgymond tapasztalata, így könnyebben, gyorsabban alkalmazkodik. Nem ez az egyetlen ilyen dolog: pl a pocak is hamarabb kerekedik, de szülés után a tej is hamarabb lövell be stb
2011. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában igen. Első lányom 3060 grammal született, a második 3800 grammal. Mind a kettő problémamentes terhesség volt.

A "miértre" a választ nem tudom.

2011. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem a 2.kisebb súllyal született,de nem azért mert korábban szültem.
2011. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerek volt a legnagyobb, őt túlhordtam. A 2. kisebb súllyal született -időben. A 3. annyival mint az első, majd' két héttel a kiírt időpont előtt. Egy neműek.
2011. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy az anya szervezete jobban alkalmazkodik a babához.

Nekem a 2. babám 10 dekával volt kisebb mint az első baba, de Ő a 38. héten született, a nagyobbik pedig a 42. Ez 4 hét különbség, ha még addig bent marad Ő is.akkor simán túllépi a tesót.

2011. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem lányom 3 kiló 17 volt, utána a kisfiam 4 kiló. Nálunk bejött.
2011. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán mert könnyebben alkalmazkodik a szervezet a második terhességhez? nem tudom. Nálunk mondjuk nem jött, be teljesen egyforma súllyal születtek a lányaim (3,6 kg) a 39. héten mind a ketten.
2011. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!