Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gasztroenetológus hogyan...

A gasztroenetológus hogyan vizsgálja meg a babát, hogy van e tejallergiája?

Figyelt kérdés
Vérvétellel? Egy 6 hónapos babától honnan tudnak vért venni?
2011. aug. 26. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
alapvetően a tünetei alapjá és egy vérvétel. Klinikai központokbn nagyon ügyesen vesznek vért már akár a karjából is, pici tüvel:)
2011. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiamtól nem vett vért, semmi speckó vizsgálat nem volt. A széklete meg a tünetek (hányás, hasmenés, ekcéma, állandó sírás stb.) alapján kijelentette, hogy csak tejallergia lehet. Igaza volt, leálltam mindenfajta tejtermék fogyasztásával (a babám akkor 3 hónapos, csak anyatejes volt), azonnal megszűnt minden tünet.
2011. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a gasztroenterológián azt mondták, hogy két év alatt nem csinálnak vérvételből tesztet, mert nem pontos az eredmény.

Valószínűleg tanácsokat ad majd a táplálkozásra nézve, vagy dietetikushoz küld ugyanebből a célból.


De mi alapján gyanakodtok erre 6 hónaposnál?

2011. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért gyanakszok erre, mert amikor kevesebb volta tejem, tápszerrel akartam pótolni és pár óra múlva sugárban hányta ki. Ez két fajta tápszerrel is megtörtént. Amikor pedig tejpéppel próbálkoztam, olyan hányó görcsöt kapott, hogy orvost kellett hívni. Azóta éjjel-nappal fejek, hogy fenntartsam az anyatejet, de mi van ha egyszercsak végképp elapad??
2011. aug. 26. 15:22
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam tejfehérje allergiás. Ő is 6 hónapos volt amikor allergiás rohamot kapott a tejpéptől (hányás, csalánkiütések). Akkor nem vizsgálták, csak egy általános vérképet néztek és letiltották minden tejtermékről. Szerencsére 1 éves koráig tudtam szoptatni, de vannak teljesen tejmentes tápszerek, azóta azokat eszi, illetve Sinlacot. 1 évesen vizsgálták először tejterheléssel, akkor állapították meg az allergiát. Újabb 1 év diéta következett, majd 2 évesen újabb tejterhelés. Még mindig nem nőtte ki sajnos, most 2,5 éves. 3 évesen megyünk megint.

A vért egyébként 6 hónaposan a fejéből vették.

A tápszerek miatt meg ne izgulj. Többféle van allergiás babáknak, amik teljesen tejmentesek.

2011. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Annyit hozzáfűznék még, hogy a gasztroenterológusok szerint 1 éves korig semmilyen tejterméket nem szabad adni a babáknak. Még tejpépeket sem. A kisfiam zárójára konkrétan rá van írva, hogy helytelen táplálás okozta a tüneteit, pedig a védőnővel megbeszélve, akkor először kapott tejpépet 6 hónaposan.
2011. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csókoltatom a védőnődet. Az enyém is ajánlotta de én nem adtam. sőt össze is vitatkoztam ezen vele: dietetikus vagyok.
2011. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy milyen tápszer létezik a Sinlacon kívül, amiben nincs semmilyen tejszármazék, mert tudtommal ilyen nincs.
2011. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milupa SOM, Humana SL-ezek szója alapúak.

Milupa Pregomin-ez szója és tejfehérje mentes.

2011. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, köszi, nálunk szója allergia is volt, akkor emiatt gondoltam (jól), hogy nincs nekünk való tápszer... :o)
2011. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!