Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet csak keresztanyja egy...

Lehet csak keresztanyja egy gyereknek és keresztapja nem?

Figyelt kérdés
Mi még csak tervezzük a babát a párommal, de engem már elég sokszor foglalkoztatnak a vallással kapcsolatos kérdések. A párom nincs is megkeresztelve, abszolút "hitetlen", gyakran vitatkozunk is ezen a kérdésen, de azt már sikerült kiharcolnom, hogy a gyerekeink legalább meg legyenek keresztelve. Na már most az ő családjában senkit sem érdekel a vallás, a mi családunkban viszont hívő mindenki (bár mi sem fanatikus módon, de meg vagyunk keresztelve, járunk ünnepeken templomba stb...) így szóba sem jöhet nálam, hogy a párom családjából kerüljenek ki a keresztszülők (ellenkező esetben a testvéreire gondolnék, de így más a helyzet). Nekem egy hugom van és biztos vagyok benne, hogy mindegyik gyerekemnek őt szeretném keresztanyának, viszont olyan fiút/férfit nem ismerek, aki vallásos és felkérném erre. Van arra lehetőség, hogy csak keresztanyja legyen egy gyereknek?
2011. aug. 26. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
igen, lehet csak 1 keresztszülője
2011. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Lehet persze.Csak ha az apa nincs megkeresztelve akkor is megkeresztelik?
2011. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nincs rá lehetőség, még a mi vallásunkban sem, pedig a keresztény vallások közül szerintem a mienk a legrugalmasabb.Kálvinista református.
2011. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
igen, lehet, a barátnőmnek csak keresztapja van
2011. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hát az én szüleim nagyon lazán fogták fel ezt a kérdést. Igaz nem hívők, de mindenki meg van keresztelve, szüleim is, testvéreik is, az anyai nagyszüleim pedig még kissé vallásosak is, bár ez lehet csak korukból adódik. Engem mégse kereszteltek meg (mert hát minek azt? alapon, amivel egyet is értek). Szóval nekem nem keresztanyám van, hanem NAGYNÉNÉM, akit imádok (apukám húga). Viszont amikor anya bent feküdt szülés előtt, összeismerkedett egy fiatal kismamával, akinek beteg volt a babája, pár nappal a szülés után meg is halt a baba. Ő a "keresztanyám", aki csak úgy megkért anyukám, hogy vállalja-e... És vállalta. Tizenakárhány évig tartottuk is a kapcsolatot, mert nem messze lakott tőlünk, utána elköltöztek, és megszakadt a kapcsolat. Szóval nálunk a keresztszülőség ennyit jelent, vallás ide vagy oda.


Na de, a kérdésedre válaszolva, miért ne lehetne, hogy csak keresztanyja legyen? Bár nem értek a vallásos dolgokhoz, szerintem nem veszik olyan komolyan ezt a dolgot, hogy mondjuk megszóljanak, vagy megtiltsák, hogy csakis akkor lehetnek a gyereknek keresztszülei, hogyha mindkettő megvan... Meg őszintén szólva, szerintem nem is jelent sok mindent a keresztszülőség. A mi környékünkön az terjedt el, hogy ha a vér szerinti szülőkkel történik valami, akkor ők azok, akikre szeretnék bízni a gyereküket, ennyit jelent nálunk. Amit ugyebár úgysem a vallás, nem az akarat, meg az "ezt szeretném..." fog eldönteni (ha véletlenül bekövetkezne), hanem a hivatalos szervek.

2011. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Nekem hivatalosan csak keresztanyám van :)
2011. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Nincs rá lehetőség, pont az a lényeg hogy keresztszülők legyenek, hiszen ha valami történne a szülőkkel nekik kell átvenni a szülők szerepét.
2011. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekünk hivatalosan csak keresztapja lesz a gyereknek. Ha a pap akadékoskodni fog, akkor megkérdem, hogy mi alapján válasszak gyorsan még keresztanyát is, mikor körülöttem nincs egy keresztanyának való sem?
2011. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát eléggé megoszlanak a vélemények.:) Lehet az lenne a legtisztább, ha majd a papot megkérdezem.:) Egyébként mi is reformátusok vagyunk, ezért is reméltem, hogy engedékenyebbek lesznek.:)
2011. aug. 26. 17:46
 10/23 anonim ***** válasza:
Olyanról tudok akinek 2 keresztapja van szóval nem vegyesen... Arról fogalmam sincs,hogy így mennyire okés a dolog. A párod meg...bátyám élettársa nem volt megkeresztelve és így a gyereket se akarta a református pap(nálunk az egész család református)...már nem emlékszem milyen vallást vett fel,ahol hosszadalmas macera nélkül megkeresztelték úgy,hogy előbb őt aztán pár perc után a kisfiút is.
2011. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!