Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babád mikor fordult...

A te babád mikor fordult először oldalra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 10:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
11.23-mas vagyok:Nyugi,én is aggódtam,de az orvos illetve a védőnő megnyugtatott,hogy minden baba más.Azt mondták lehet,hogy később fog ülni meg járni,de az sem törvényszerű.Anyukám meg azt mondta,én ennyi idősen még szinte meg se moccantam,leraktak,és ott maradtam,szóval nyugi,semmi gond ezzel.Az én lányom is 6.5 kg :D
2011. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
14:19-es vagyok.Bocs, lányok, de ez nem súlyfüggő.Az én babám egy picurka, formás, de kicsi.2,5 kilóval született, most 11 hónapos, és 7210 g mindössze, nálunk ez alkati dolog.Nem mászik, csak most kezdi próbálgatni, nem ült még fel, nem állt fel.Fél éves koráig mindent időben csinált, de annak ellenére, hogy a gyerekorvos szerint semmi gond az izmaival, én elvittem Dévény tornára.Kiderült, hogy picit hypoton.A barátnőm vele egyidős kislánya már 6 hónaposan négykézlábazott, kúszott, pedig 8 kilós volt.Engem meg azzal riogattak, hogy mivel picike, nincs ereje mozogni.Hát, ez nem így van, mert örökmozgó, de annak ellenére, hogy tornára járunk, itthon tornáztatom, csúszok, mászok előtte, gimnasztika labdán rugóztatom, kádban úsztatom, a fejem tetejére is állhatok, ha az izmai nem elég erősek ezekhez.Két dolog számít: az idegrendszere mikor ad "utasítást" a mozdulathoz, szóval mikor érik meg rá.És az izomtónus,izmok állapota.Én nem értek azzal egyet, hogy a pufika babák nem ügyesek, ez baromság!Semmi köze hozzá!!Egyébként én magam is gyógytornász vagyok.
2011. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!