Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszertől nagyon meghízik...

A tápszertől nagyon meghízik a baba?

Figyelt kérdés
Pótlásnak adom 6 hetes lányomnak, mert nincs elég tejem. De félek, hogy nagyon meghízik tőle. Anyukám meg mindig azt mondja,hogy nagy lesz a feje tőle. 7 hetes lesz kedden és 5,5kg 58cm.
2011. aug. 27. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 6 hónapos korától tápszeres, most egy éves (most hagytuk abba) és 9,5 kiló, ami vékonyabb, mint a statisztikák szerint lennie kéne, nem kórosan, hanem ő inkább nyúlánk, magas fiúcska :)


Ma már olyan tápszerek vannak amik nem csak tömnek és tömnek mint a mi gyerekkorunkban.


Ja, ismerős babák (rokonságban és ismeretségi körben) mind anyatejesek, némelyik még 16 hónaposan is, és születésük óta sokkal hurkásabbak az én fiamnál. Egyikük 8 hónaposan 10,5 kiló!

2011. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Hülyeség h nagy lesz tőle a feje, a kisbabáknak mind nagy a fejük, ezért nem is tudnak pl felállni. A tömegközéppontjuk is feljebb van pont emiatt. Nekik az a legsúlyosabb részük. Nehézfejűek szó szerint. A mai normális tápszerek (Milupa, Mildibé) nagyon jók már! Tényleg majdnem olyanok mint az anyatej, ha ezek közül adod neki az egyiket akkor semmi baja nem lehet! :)
2011. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
birom ezeket a szövegeket,nagy lesz a feje a tápszertől..stb,meg az elevittől és még sorolhatnám....ugyanannyira fog meghizni a tápszertől,mit az anyatejtől....de ha muszáj neki pótlásként adni nem mindegy mennyire hizlal?Vagy akkor nem adnád neki?Nem is értem ezt....de tévhit hogy nagyfejű lesz tőle a gyerek meg jobban hizlal.Az más dolog hogy jobban telitődik tőle,tehát kevesebb is elég belőle mint az anyatejből,de nem fog jobban hizni tőle,ne aggódj.
2011. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor hízik meg túlságosan,ha túl sokat adsz belőle. Nem minden tápszeres baba lesz automatikusan nagy fejű,csak könnyen túletetik őket az anyukák. Nekem nagyon sok tejem van,nem nagyon van tápszerrel tapasztalatom,de én anyatejet adtam neki akár éhes akár szomjas volt,nem is igazán figyeltem,hogy milyen gyakran kér. Tápszernél viszont nagyon be kell tartani az ajánlott mennyiséget, ha attól gyakrabban kér,akkor csak babavizet kapjon. Szerintem így nem lesz semmi gond. Nővéremnek pl egyáltalán nem volt teje,barátnőmnek se,de egyikük gyereke sem lett nagy fejű. Anyukádnak meg mondd meg,hogy neki most biztatni,bátorítani kellene téged,inkább pozitív dolgokat mondjon.
2011. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"a kisbabáknak mind nagy a fejük, ezért nem is tudnak pl felállni."


hát azért ez se semmi....:) nem hinném hogy 6hetesen felállna,meg ha nem tudnak felállni,azért mert nagy a fejük....

2011. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Miért,ha nagyon hízna, diétáztatnád???? Mekkora hülyeség. Vannak eleve vékonyabb meg husisabb babák. Na és, a felnőttek sem egyformák. Kislányom tápszeres az elejétől fogva, lassan 7 hónapos, 72 cm és kicsit több, mint 9kg. Akkor most fogyókúráztassam??? Hát eszembe sincs, tudja, mikor mennyi esik neki jól. Jelzem, nem nagy a feje, és igen, hurkás, DE erős, kúszik, kitartja magát lábon, stb...

Kedves Anyuka, aki szerint az előírt adagnál nem kéne többet adni, hanem helyette csak vizet: kislányom még így se ette meg sokszor az adagját, DE kérdem én, ki bírná hallgatni a babáját, hogy ordítson, mert éhes??? Mi sem iszunk, ha éhesek vagyunk, de azért próbáld ki bátran, hátha bejön.

ja, és még annyit, hogy lányom eleve nem lehetne túl aprócska: apukája úgy 190cm magas, és én sem vagyok liliputi.

2011. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam elejétől tápszert kap, mivel nem lett tejem. Most 14 hónapos 82 centi és nincs 11 kiló. Szóval nem híznak el tőle, mert a kortársai 13-15 kilósak.
2011. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szomszéd bébi 5 hónapos csak és kizárólag anyatejet eszik! 5 hónapos és 9 kg!! a védőnő is mondta az anyukának hogy próbálja meg kevesebbszer etetni, mert nagyon kövér. tiszta kis szumó bébi! A lányom tápszert kapott 2 hónapos korától és gyönyörű csini kislány! Nem volt duci sosem! Látod az hogy ki mennyit hízik nem pont a tápszertől függ. persze ha többet adsz neki mint amennyit kíván, vagy kellene akkor attól is ugyanúgy tud hízni, mint az anyatejtől!!
2011. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Nekem a nőgyógyászom mondta a 6 hetes kontrollon (akkor már pótlást kapott a lányom), hogy csak óvatosan a tápszerrel, mert hízlal. 3 hónapos korára a lányom megduplázta a születési súlyát. Aztán elkezdtük a hozzátáplálást, már 3-szor eszik szilárd ételt, és lassult a hízása. Tápszert már csak reggel és este kap. Pedig még nem nagyon mocorog, szóval arra nem lehet fogni.
2011. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 hónapos kora óta kap tápszert. (már csak reggel és este 14 hónapos) Nem hízott el, teljesen átlagos baba volt mindig is. Ne aggódj! :)
2011. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!