Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam a hozzátáplál...

Hogyan csináljam a hozzátáplálást? 3 hónaposak elmúltunk mikor váltható ki egy teljes étkezés, és mennyi kajától lakik jól egy olyan baba aki 120 tápszertől kidől:-)

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem 3 hónapos nagyon picike még a babád, és vagy anyatejcsire vagy pedig tápszerre van szüksége. 4 Hósan ha nagyon muszály akkor el lehet az ízek kostóltatását elöször gyümivel majd később, répa , krumpli, stb.

Szerintem várjál még vele és ne akard még hozzátáplálni.

De te döntésed, de mielőtt elkezdenéd minden féle képpen kérd ki a védőnő, vagy az orvosod javaslatát és utána hozd meg a végső döntésedet, hiszen ők látják a babácskád fejletségét.

Mi 5 hósan kezdtük el a hozzátáplálást de majdnem 1 hónap eltelt mirre kiváltottunk 1 étkezést.

üdv. 19 hós kislány anyukája

2009. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

És vannak még más cikkek is arrafelé. Olvasd el, jó szívvel ajánlom, és ne siess.

2009. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit várj még! Legalább egy hónapot még, és utána sem késő elkezdened, ne aggódj.

Az én lányom is tápszeres 3 hós kora óta. 5 hónapos korában kezdtem el más-más ízeket adni neki. 6 hós volt már, mikor kiváltott egy étkezést.

Szerintem amúgy a 100-120g-ot meg fogja tudni enni a babád a pépes ételből majd. De kicsinyesként kell ezt elérni.

2009. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most 3 és fél hónapos a babám a nagyobbik pedig 11 éves. Mindent úgy csinálok ahogy a 11 évesnél mondta a védőnő-mert most egyáltalán nem foglalkozik velünk. Vagyis én már 1 hónapja hozzá táplálom. Eleinte gyümölcsöket kapott,most már főzelékeket is adok neki kb, 2 hete. Nem azt mondom,hogy te is ezt csináld,mert mindenkinek szíve joga,hogy úgy etesse a babáját ahogy ő jónak látja. De azért az nekem nagyon furcsa,hogy 11 évvel ezelött azért szólt le a védőnő,hogy 3 hónaposan miért csak gyümölcsöt adok a babának.Most meg mindenhol azt olvasom,hogy 6 hónapos kor elött ne is adjak neki semmit anyatejen vagy tápszeren kívül. Hát akkor ezekszerint az emberiség elkezdett visszafele fejlődni??? Mert ha 11 éve a 3 hós már ehetett főzelékeket most meg nem,akkor visszafele fejlődünk. Anno a tápszert is csak 6 hónapos korig kellett adni a babáknak,most meg már 1 évesig?A lényeg az,hogy én úgy kezdtem a hozzá táplálást,hogy eleinte csak a gyümölcsös ivóleveket próbálgattam és mikor láttam,hogy nincs baja tőle,elkezdtem adni neki a bébi desszerteket.Mikor már azok is mentek jöhetett a főzelék.(Persze azok csak amire a 4hótól adható van írva).Mindig délelőtt adok neki új fajtát,mert ha véletlenül fájna tőle a pocakja,akkor ne este kínozza szegényt. De az én babámnak eddig semmitől semmi baja nem volt. Sőt! Amióta ilyeneket eszik,este 8-tól reggel 8-ig alszik.

2009. dec. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Először gyümölcsel kezdj és mindig délelőtt próbáld adni, ha fáj a pocija, akkor estére már kimegy. Az én babám 1 üveg bébiételt megevett egy evésre, de úgyis látod, ha már jóllakott.

2009. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!