Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is zavar, ha anyósa...

Mást is zavar, ha anyósa előbb a kutyát ölelgeti, majd a pici babámat?

Figyelt kérdés
most láttam,hogy ölbe kapta a kutyát,úgy vitte ki,a pólója akkor most "kutyás"!ha felébred a kisfiam akkor meg elvárja hogy levigyem hozzá dajkálni!lehet baja ettől a 8 hetes babámnak?
2009. ápr. 18. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én a helyedben megmondanám neki hogy vagy kutyázik,vagy babázik...azért a kutya szájában vannak mindenféle bacik meg ilyenek,utána végignyalja a szőrét,aztán az a kedves anyóstól rákerül a babára...nem mondom hogy okvetlenül baja lesz tőle,de ilyenkor még jobb az elővigyázatosság.
2009. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehéz eset, mert az én szüleim is pont ezt csinálják, hogy előbb a kutya, majd az én kislányom. Bár az én esetembe, azt tudtam csinálni, hogy míg meg nem erősödött, vagyis nagyobb nem lett, nem vittem hozzájuk a kislányomat. Bár ők se törték magukat, hogy jöjjenek, így probléma mentesen meg tudtam őt védeni a kutya szőr ellen.

Most, hogy már nagyobb, bátran elviszem őt hozzájuk mert már oldalazva lépeget, és nem igen marad meg ölbe, így kevesebb veszély fenyegeti, ha felveszik is.

Amúgy más lehetőséget én nem tudok, csak, hogy ritkábban találkozzanak egymással!

Rosszul hangzik, de ez van, ha ők nem veszik figyelembe, azt, hogy neked a kisbabád egészsége fontosabb, mint a kutya, akkor te se vedd figyelembe őket.

Boldog babázást kíván 11 hónapos anyuka!

2009. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én nem tudom elkerülni a találkozást,mert egy házban lakunk,mi az emeleten,ők meg lent,a konyha közös!
2009. ápr. 18. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
megsértődne, ha megkérnéd, hogy cseréljen pólót? különben ha a kutya bejár a lakásba, akkor a levegőben ugyanúgy benne van a szőre sajnos, jó lenne ezt a nézetkülönbséget megbeszélni, mert ilyen pici babát még kímélni kell minden veszélytől, én inkább az allergizáló hatástól félnék, mint a baciktól
2009. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
nekem van kiskutyám,ölben lévő,lakásban tartott,naponta többször mosdatott.4hónapos a babóm,mi odaengedtük hozzá a kutyzst.lehet többen megszólnak érte,de szerintem több baci rákerül a gyerekre ha az utcáról megérkezett emberek ölbe veszik mint a kutyától.kint mennyi trutyi van a levegőben?szerintem ez a "vagy kutya vagy gyerek" duma túl van lihegve.ennyi erővel hermetikusan mindentől el kéne zárni a gyereket. ha az anyós így csinálja biztos nem valami koszos büdös kutyája van,rosszat nem hiszem hogy tenne az unokájának. szerintem ez legyen a legnagyobb gondotok.sok boldogságot nektek. ja és bocsi ha valaki nem ért egyet velem.
2009. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, engem nagyon zavarna. Szerintem a kisállatoknak (és a szőrüknek, nyáluknak) nem egy pár hetes, akár hónapos baba közelében van a helyük. Később persze semmi gond vele, ha már kicsit nagyobb, de nem ebben a korban.

Én finoman megmondanám neki, hogy engem zavar, mert nagyon féltem a picit (végülis te vagy az anyukája), és mielőtt megfogja, mosson kezet. Vagy kérd meg a párodat, hogy beszéljen a szüleivel, úgy talán kevésbé lesz sértődés. Ez természetes, hidd el.

2009. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!