Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesen mennyit emelgetitek...

Terhesen mennyit emelgetitek a babókat?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam, és úgy tűnik jön a második :) Szeretném ha megmaradna, de egész nap csak nyűglődünk itthon, mert eddig etetőszékben evett, most rohangál... És a pelusozás, fürdetés után is mindíg félek, nem volt-e sok hogy a 12 kg-os nagytesót bizony felemeltem... Mit csináljak? Hogyan tovább?
2009. ápr. 18. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ember ezt nem tudja kikerülni, nyugi nem lesz semmi bajod. Ha ennyitől elmegy a baba, akkor az menjen is el. Amikor a fiammal terhes lettem, és még nem tudtam, 1 órát küzdöttem a konditeremben, és sokkal nehezebb súlyokkal! Többször voltam, és még csak nem is görcsöltem.
2009. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs még ilyen tapasztalatom, de amikor várandós lettem, abban az időszakban kíméltem magam (a hasizmaimat), mivel tudom, milyen a fizikai erőnlétem. Szerintem ez sokat befolyásol!

Ha tehát valaki rendszeresen edzett korábban is, az emelésben eleve jobban részt tudnak venni a karizmok, felsőtest izmai, és kevesebb marad a hasizmokra, gondolom én. Ha meg alig mozgott, jobban lendületből emel, több hasizomerőre van szükség szerintem.


Emiatt én rendszeresen súlyzóztam kis súlyokkal várandósan (1.5-2 kg), és sokat tornáztam hátizmok megerősítésére, majdnem minden nap, mivel ha nem is kisbabát, de munkám miatt előfordulhatott hogy emelnem kellett. Így láttam jónak.

2009. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az elsővel én is tök jó kondiban voltam, de a fiacskám mellett jó ha reggeli tornára futotta mostanában az időmből. Azért köszi!
2009. ápr. 18. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok. 5+5 napos vagyok és 10 kg-os a lányom, emelgetnem kell, és én is félek. Próbálom karból erőt kifejteni, de azért reménykedem, hogy megedződtünk már a másfél év alatt, ami az emelgetést illeti.

2009. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek! Nekem sincs sok időm a kisbaba mellett, gyakran éjszaka, 2 szopi között tornázok (mivel eddig gyakran felébredt, épp erről tettem fel egy kérdést), és más okok miatt a várandósság alatt sem volt túl sok időm. Ha nem fájna, nem érezném szükségét, amikor amúgy is totál fáradt vagyok. Így mindenféle tornát kihagyok, reggeli meg has tornát is, ami császár után kellett volna, de ezt muszáj...

Viszont azt vettem észre, hogy most, ahogy fejlődik a babám, ahogy nő a súlya, a rendszeres emelgetések miatt az én erőnlétem is "hozzáedződik"! Emiatt azt gondolom, hogy valószínűleg Te is hozzáedződsz azokhoz a súlyokhoz, amiket gyakran emelsz. A helyedben amennyire lehet, azért kerülném a nagytesó emelgetését (ahogy gondolom teszed is), de ha néha muszáj, ne aggódj, valószínűleg a tested elbírja.

12.27-es voltam

2009. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, az (első) várandósságom alatt, kérdésemre, 7 kg határt mondott az orvos. Viszont császár után 2 hónapig szintén óvatosnak kell lenni az emelésekkel, akkor meg azt mondták, hogy ahogy a baba súlya növekszik, ahhoz edződünk, tehát annyit mindig elbírok, de a baba súlyánál többet ne az első hónapban. Feltételezem, hogy akkor annyira nagy probléma nem lehet, ha néha megemeled a nagyobbacska fiút, de azért légy óvatos! Minden jókat!

-újra a 12.27es-

2009. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!