Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülömbségnél, mi volt...

Kis korkülömbségnél, mi volt nehezebb 9 hónapos terhesen ellátni a meglévö babád, vagy aztán a 2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nehezebb volt a két kicsivel, pedig a terhesség végét is nagyon nehezen viseltem.De azért bele lehet rázódni, csak az elején nehéz amíg ki nem alakul egy bizonyos napirend, és a tesó is hozzá szokik,hogy mostmár nem csak ő van egyedül,nem megy minden azonnal.
2011. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ket kicsivel nehezebb, foleg amikor egyszerre sir mindketto. Olyan mint amikor az embernek ikrei vannak.
2011. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :) 34 hetes vagyok, és most ugy érzem könnyebb lesz ha már eröm teljében leszek, de ezek szerint mégsem... :)
2011. okt. 25. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Két kicsivel sokkal nehezebb, egyikre sincs időd,a nagy ezért állandóan roszkedvű, a kicsi meg csak el van látva.
2011. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előzőekkel két kicsivel sokkal nehezebb,pedig én is azt hittem a terhesség vége felé,hogy ez már csak jobb lehet,de nem!Pedig a kicsi már 6 hós,a nagyobbik pedig megértő és áldott jó gyerek és imádja!!Teljesen kivagyok,már 6 foga van és megszenvedi mindet.Én csak sok türelmet és kitartást kívánok neked!
2011. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egyénfüggő. Nekem sokkal könnyebb két picivel, mint eggyel. Pedig a nagy gyermekünk is mintababa!


Ami nehéz volt 9 hósan: a pocakomtól elférni :). De akkor is a nyakamban ült a nagy, ugyanúgy emelgettem, dobálgattam, egyedül arra vigyáztam, hogy ne rúgja meg a hasam.


Két kicsivel egyébként nálunk egyáltalán nem nehéz. Ami tényleg fárasztó, ha együtt sírnak és mondjuk eközben kell rántani a levest... :)

Ha elfogadsz egy tanácsot: az első hetekben ne görcsölj, se a napirenden, se semmin, csak ismerkedjetek apával, a picivel és a naggyal. (Én még a terhesség végén előre főztem, hogy ne kelljen ezzel bíbelődni.)

Nálunk is néhány hét alatt kialakult a napirend. A kicsi most 2 hónapos, a nagy 17 hónapos, csak 15 hónap különbség van köztük. Délben egyszerre alszanak, és este is, a déli alvásra figyeltem, hogy kb. egy időben aludjanak, hogy én is tudjak kicsit pihenni (főleg, mikor még éjszaka is kelt a kicsi). Ma már nem is ébred éjjel- ő alakította így.

Simán megyünk játszótérre (kendő vagy testvérkocsi), és ha még valamit tanácsolhatok: ne a kicsi legyen az első. Mert akkor a nagy is érzi, akkor rosszabb lesz a helyzet (legalábbis nálunk). Pl. a kicsinél sürgős pelenkacsere van, nyilván azonnal cserélem, de egyébként a kicsi is várhat, nem ugrok azonnal. Szoptatni pl. úgy szoktam, hogy a naggyal játszom közben (és így megy a szoptatás közben az etetés is).

Olykor megkérem a nagyot, hogy "játsszon" a kicsivel, simogassa meg stb., amikor éppen világvége van a kicsinél, mert annyira éhes, de nem tudok menni, mert éppen nem tudom félrehúzni a lábast a tűzhelyről. Nagyon élvezi a nagy a kicsi társaságát és fordítva, először igazán nagyon sírni azért hallottuk a picit, mert a nagy "dumálgatott" neki, utána otthagyta, na akkor kezdett el tüdőből ordítani. Amint a nagy visszament, semmi baja nem volt :).


Sok öröm van két ilyen piciben, majd meglátom :)

boldog babázást :)

2011. nov. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*'meglátod'

bocsi, korán van :)

2011. nov. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hú, nagyon köszi a tanácsokat! megfogadom! aranyos vagy, már csak pár hét szülésig :)
2011. nov. 8. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!