Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egybabás anyukák! ha visszahoz...

Egybabás anyukák! ha visszahoznák a SZOCPOLT bevállalnátok későbbre tervezett a kistesót sokkal korábbra, ha kedvező lakásvásárlásról lenne szó?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Jajj, de nem jó kérdés! Gyereket pénzért ... :( Nekem is van két gyermekem, semmi kedvezményt nem vettünk igénybe rájuk, szerelemgyerekek :)
2011. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen.

Férjem nagyon szeretne egy tesót a lányunk mellé, én is csak amiatt nem vállalnám, mert nincs hova. Eltartani simàn el tudjuk, csak helye nincs:(

Jó lenne ha visszahoznák.

2011. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem a pénz miatt kérdeztem de mindegy !

kiváncsi voltam ki mit válaszol.

2011. aug. 29. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:

van újra szocpol. januárban lehet is igényelni. érdemes elolvasni a feltételeket mielőtt ilyeneken gondolkoztok mert teljen megváltoztatták ;)


mivel csak ÚJ LAKÁS ÉPÍTÉSÉRE adják, így nincs is min filóznotok, sajnálom :(

2011. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor hitelt vettünk fel az új építésű lakásunkra, még volt a megelőlegező szocpol, mi nem vettük igénybe. Pontosan ez "pénzért gyereket" érzésem volt vele kapcsolatban.

Idén született meg a kisfiúnk, rá már igénybe tudtuk venni visszamenőleg. Nincs kényszer a második gyerekre sem, mert ha nem lesz, nem kell agyalni, hogy miből fizetjük vissza, ha pedig lesz, őrá is ugyanúgy megkapjuk majd.

Szerintem biztos sokkal több család vállalna gyereket, mert látnának némi esélyt, hogy elköltözzenek a szülőktől, nagyobb lakásba menjenek stb.

2011. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Utolsónak!

Utólagos szocpol igénylést biztos, hogy nem csináltatok idén. Ugyanis 1.) soha nem lehetett, hiszen a szocpol tényének az adásvételi szerződésben szerepelnie kellett, azt meg utólag nem lehet módosítani 2.) kb. 3 éve nincs szocpol. Valami mást vettetek most igénybe, nem szocpolt.


A félreértőknek!

A kérdés pontosan úgy szólt:

"későbbre tervezett a kistesót sokkal korábbra" Nem anyagiak miatt vállalnak gyereket, hanem a tervezett gyermek születését hozzák előre.


Kérdezőnek:

Mi most várjuk a harmadik babánkat, így én már nem vagyok egybabás anyuka :) Anno 4 éve úgy gondoltuk, hogy később vállaljuk a harmadik babánkat, de ami akkor jó megoldásnak tűnt anyagi és karrier szempontjából, az ma már a legrosszabb verzió, így a Hármaska érkeztét előrehoztuk. Szóval igen, szerintem sokan bevállalnák a későbbre tervezett tesót a szocpol érdekében HA olyanok lesznek a feltételek, hogy megérje. De ahogyan én olvasgattam, ezt megint az fogja igénybe venni, aki annyira nem szorul a szocpolra :(

2011. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te meg ne magyarázd meg nekem, hogy mit vettünk igénybe és mit nem!
2011. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

ma 14:11


valóban nem jól tudod, van utólagos szocpol!

(mit ahogy szocpol is)

2011. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy lányunk van, 8 hónapos.A fogamzásgátlót most hagytam abba az állandó migrén miatt.

Ha becsúszna a kistesó, akkor nem jönne rosszul a szocpol, ha azt nézem, hogy 2 szobában élünk nagy konyhával.Egy kistesónak már nemigen lenne helye.

Tehát az én válaszom:igen.

Valószínű, ha évekkel korábban kérdezed ugyanezt, akkor is ezt írtam volna.Nincs "gyereket pénzért" érzésem ezzel kapcsolatban, mert ebben a mai világban Magyarországon az a minimum, hogy segít az állam a fiatal családoknak.

2011. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
De igen, van szocpol, mi is most igényeltük meg. A hivatalos neve: Lakásépítési kedvezmény utóbb született gyermekek után.
2011. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!