Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem el a rizs és...

Hogyan készítsem el a rizs és köles pille pelyhet ha krumpli helyett szeretném adni a zöldségekhez főzelékként?

Figyelt kérdés

Besokalltam h állandóan csak krumplit adok a kislányomnak a zöldségekhez és itt egyszer ajánlotta vki a köles,rizs pelyhet!Vettem is de nem tudom hogyan készítsem el!Simán a pelyhet adjam a zöldségekhez v keverjem össze vízzel v tápszerrel és úgy adjam zöldségekhez? És gyümikhez h adjam?

Várom a válaszokat mert holnap szeretnék már adni neki?:):)V esetleg még ötlet h mit adjak krumpli helyett? ÉS azt h készítsem?


2009. ápr. 18. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én rizspelyhet szoktam használni rendszeresen.

Be kell áztatni(én tápszerbe szoktam vagy gyümölcslébe, így jobb íze van szerintem) kb 10-12percre, de kóstold meg, hogy jól megpuhult-e, mielőtt odaadod.

Lehet turmixolni, vagy még áztatás előtt jól összetörni, porítani, ha még csak ismerkedik a baba a pépessel.


Én zöldség és gyümölcspüréshez egyaránt keverem.

Ha pl túl sok a leve a gyümölcspürének ,lehet egyből beletenni a pelyhet, hogy felszívja a lévét és abban puhuljon meg.


Én is úgy kísérleteztem ki, hogy hogyan tudom használni, te is próbálkozz, hátha jobb módszert is találsz az enyémnél :)

Sok sikert a kutyuláshoz :)

2009. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszike!:):)

Én azt gondoltam ki h tápszerrl összekeverem a pelyhet és így adom krumpli helyett a zöldségekhez!Csak attól félk h ez így kevés lesz,mármint nem lesz laktató,ill a tömege is kevés lesz!Szerinted? És ez a tápszeres megoldás jó?Csak mert az van ráírva h tejhez kell adni,de hát tejet még nem adhatok neki!7 hós!

2009. ápr. 18. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
készítsd el a tápszert és abba nyugodtan beáztathatod. tej helyett mindenhez lehet használni a tápit a kezdeti hónapokban. Szerintem eléggé laktató, jól tudok vele sűríteni is.
2009. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!