Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S O S Írjon nekem tapasztalato...

S O S Írjon nekem tapasztalatot olyan, aki 1 év körüli gyerekével költözött külföldre! Hogy viselte? Mennyi ideje éltek kint?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdett beszélni, milyen nyelven tette? Mivel magyarul már megért sok mindent, mennyi idő, mire pl. németül is érteni fog? Minden érdekel.
2011. aug. 30. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az előbb válaszoltam egy hasonló kérdésre.

6 éve élünk külföldön.11 hónapos volt a fiam,amikor 2500 km-re költöztünk,férjem ilyen messze kapott munkát! :))

Mivel még kicsi volt,a lényeg számára az volt csak,hogy anya és apa meglegyen! A repülő utat nagyon jól viselte,és a klímához is hamar hozzászokott,tehát nagyon gördülékenyen vette az akadályt.

Amikor elkezdett beszélni,már két nyelven beszélt,mert tőlünk a magyart a tv-ből pedig az angolt hallotta.

Mikor 4 évesen előkészítő iskolába ment,tökéletesen beszélte az angolt,nagyon kevés ideig tartott a nyelvi felzárkóztatása.Mindent a tv-ből tanult amit tudott.

Sokáig keverte a nyelvet.De már nem,el tudja választani a kettőt egymástól.Igaz mi szülők csak magyarul beszélünk itthon,de ő szívesebben beszél angolul.Magyar is megy,éppen a minap ragoztuk az igéket és nagyon helyesn mondja,pedig sosem tanítottuk neki.

Ami érdekes még,hogy vannak magyar gyerekek az ismerősi körben,de csak angolul beszélgetnek és játszanak egymással.Nemrég született meg a második babánk,hozzá is angolul beszél.

Kérdeztem tőle egyszer,hogy miért beszél többet angol nyelven,mint magyarul.A válasz annyi volt,hogy mert a magyar az nehéz.

Mióta iskolába jár az ír nyelvet is tanulják,mert kötelező.De azzal sincs gond,megérteti magát azon a nyelven is,jövőre már a franciát is kötelezően tanítják neki,remélem azzal sem lesz gondja.


Ha valami érdekel még,szívesen válaszolok,ha tudok. :)

2011. szept. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És beszéltél angolul? Mert én angolul igen, viszont német nyelvű országba megyünk. Mennyire nehéz ebbe belerázódni, hogy körülötted nincsenek magyarok? És a baba alvásában pl. volt nehézség az elején? Az aranyos, hogy a magyar "nehéz" neki.
2011. szept. 1. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem én nem beszéltem,de férjem már akkor is perfect volt.

Ezért beszéltünk/beszélünk magyarul.

Az alvással semmi gond nem volt,este lefeküdt reggel felkelt.Nem viselte meg őt különösképpen.Ő hamarabb hozzászokott a változáshoz mint mi felnőttek. :)

2011. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először furcsa volt,hogy nincs kihez szólni magyarul,de aztán viszonylag hamar belerázódtam az angol nyelvbe,nem beszélek még tökéletesen,de eladni már nem tudnának. :)

Aztán ahogy kitárult a világ,egyre több magyarral ismerkedtünk meg és akivel lehet,azóta is tartjuk a kapcsolatot,még ha messzebb is laknak tőlünk.

2011. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!