Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos anyatejes babák...

6-7 hónapos anyatejes babák napirendje? Saját tapasztalatot s véleményt is várok.

Figyelt kérdés

Mikor kel?

Mit eszik, mikor, és mennyit?

Mikor alszik? Mennyit?

S hozzátápláláskor szopi előtt vagy után kínáljátok anyatejjel?

Azt is hallani, hogy szopi után kell, de azt is hallom, hogy szopi előtt. Most melyik a jobb?


Én szopi előtt kínálom gyümölccsel,eddig még tízóraira kap gyümölcsöt, s 1-2 nap, s kezdeném az ebédet.

Sokáig szeretném szoptatni, s a védőnő mondta, hogy ha így csinálom, akkor is sokáig fog szopizni, s azért kell így csinálni, mert ha szopi után enné a gyümölcsöt, nem biztos, hogy éhes marad, s nem fogja elfogadni az új ízt.

Ezért is érdekelne, ti hogyan csináljátok.


Nálunk még nincs kialakult napirend, főleg, hogy jön a foga, még az is borult, ami megszokott volt.

Annyit tudok, az ebédnek mindig akkor kell lennie, de másnál is vagy az ha csúszik mennyire gond?


Mióta jön a foga, a fürdés utáni szopi után kell éjfélkor, 2 körül, s utána 6-8 között, ez változó.


Viszont mióta kevés a tejem, 2 órát is alig bír kivárni. Így van, hogy már 9kor adnom kell neki a tízórait, de van, hogy 10 - fél 11 körül. Ez is baj, vagy próbáljam megszoptatni, ha 9-kor igényli, s próbáljam a tízórait 10 körülre adni neki, kicsike csúszásokkal?

Tízóraira gyümölcsöt kap. S 12:30-ra tenném az ebéd időt.


Mivel 6-8 között kell, s ez mindig változó, de van, hogy 5:30kor is felkelt már, s onnantól próbálom számolni a 3 órát, ami sokszor már 2 óra, így nehéz mindig abban az időben adni mindent, még kissé káosz van nálunk, s ilyen esetben mit lehet tenni, szoptassam meg, ahogy fentebb írtam, s ha 1 óra múlva lenne az étkezése, nyugodtan adjam oda neki a szilárdat, s aztán megint szoptassam meg?

Ti hogy csináljátok a babátokkal, s a helyemben hogyan csinálnátok?


Ebéd időben a szoptatás is változó volt, van hogy 12 előtt pár perc, van hogy fél 1 van hogy fél 2. S már 2-3 napja úgy van, hogy ki kell egészítenem tápszerrel, mert csak 30-40 ml a max mennyiség, s utána nyűgi és éhes marad. Ha adok neki tápszert, nyugis lesz, eljátszogat, s aludni is jobban alszik délután. (ebédet ezért szeretném elkezdeni nála). Meg evégett is tolódik, mert ma is pl. 12kor szopi, s aztán oda tettem a vízet forrni, majd mire kihűlt, elkészítettem a tápszert, ami 12:30 - 13 körül tudtam oda adni neki.De van, hogy fél1 vagy fél2-kor adom oda a tápit, s már csúszott is az egész.


2011. aug. 7. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

7 hónapos anyatejes babám napirendje:

reggel fél 6 körül kel (ekkor egy kicsit megszoptatom, hátha még visszaalszik, van amikor sikerül). Az éjjeli etetéstől függetlenül 7-kor szopi (ez a reggel). Én itt nem számolgatom, hogy mennyi idő telt el az utolsó éjjeli szopi óta, így tudom fixen tartani a napirendjét.

Fél 9-9 körül alszik kb. 1 órát, utána 10-kor tízórai: gyümölcs, utána ha kér pici szopi (mostanában ezt már kezdi elhagyni).

Délben ebéd: próbálkozunk a főzelékkel, de csak picit eszik belőle, utána szopi (leginkáb szopizni szeret ilyenkor), utána alvás kb. fél 3-ig.

3-kor uzsonna: gyümölcs, utána szopi

6- fél 7 körül pici tejpép

8-kor szopi, és így alszik el.

Éjjel átlag 1x kel, de ez teljesen változó. Mi is pont most fogzunk, most bújik ki a második foga.

2011. aug. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem a fél6, 6, 7 vagy 8 óra változó. Sose kell fel pontosan, de ezek váltakoznak nála. Azért van, hogy fél 6-tól is számolom a 3 órát, ami sokszor 2-2,5 óra, mert nem bír addig várni.

Akkor lényegében ha fél 6 - 6, 7 körül felkel, akkor megszoptatom, s általában fél 8 - 8 között kell fel úgy, hogy akkor már nem alszik vissza.

Ezek szerint 8 órától számoljam a 2-3 órát, hiába felkelt fél 6-kor vagy 7-kor (utána még vissza alszik)?

Mert nála a fél 8 - 8 óra a végleges kelés. Akkor megszoptassam újra?

Én ezekkel még annyira nem vagyok tisztában első baba, de már ez a kis segítség is sokat jelent, hogy tudjak jól elindulni. De még várnék más hozzászólásokat is :)

Én is most gondolkozom azon, hogy 9:30-10 körül jó lenne beiktatni a tízórait, s 12:30-13 körül az ebédet, de valahogy csak kialakul.

2011. aug. 8. 23:13
 3/3 A kérdező kommentje:

Pl. a ma így kelt fel: 1:00, 3:20, 6.50, s ma kivételesen kipróbáltam, hogy nem innen számolom a 3 órát, mivel még vissza aludt, hanem 8:15-kor is szopizott.

S 10:07re lett éhes, s akkor kapott gyümölcsöt pár kanállal, mert most vezettük be a meggyet, amit másodjára kapott, kis banánnal kevertem, mivel a kis mennyiséget, amit kivettem a fagyóból, nem lehetett leturmixolni, s banán is került bele. Sajnos a szopival együtt csak 25 ml-t evett. Aztán 11 és 13 között aludt (ami mostanában sokszor elmaradt, gondolom a foga miatt).

13:40-re éhezett meg, s ma még szopi volt (60ml), s holnap, legkésőbb holnaputántól kezdjük el az ebédet.

Ami fura módon elég sok volt, mert ebédre mindig 20-40 ml között eszik mostanában.

Azért mérem, mert 4 hónaptól nem hízott kellőképpen, s hiába elkezdtük a hozzátáplálást 5 hó 1 hetesen, továbbra se hízott, s tápszert váltottunk ki, s azzal együtt mérleget, így tudom mikor eszik keveset, de csak akkor adok neki tápszert, ha keveset evett, s utánna még hisztizik a cicin, de ha nincs hiszti, nem adok tápszert, helyette inkább hamarabb megkínálom cicivel.

2011. aug. 8. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!