Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkedik egy babucika...

Hogyan viselkedik egy babucika ha nővekedési ugrásban van? Van valami ismertetője ennek a folyamatnak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Sűrűbben megéheznek, esetleg nyűgösebbek a szokottnál. Gondolom, a tápszeres babák több tápszert is megesznek.
2009. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Én kislányom többször szopizott. Alapjáraton 4 óránként eszik, az éjszakát átalussza. Amikor növekedési ugrása volt, besűrítette a szopikat 2 órásra. A délelőtti szopi nem változott csak a du. és éjszaka.Kb. így nézett ki. 8-12-14-16-18-20:30-23:30-03-05-08.... Ez tartott kb. 2-3 napig, aztán vissza állt a rend csak több tejcsivel!
2009. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kisbaba fejlődési ugrása, melynek során a tápanyagszükséglete hirtelen megnő. Növekedési ugrás kb. 3 hetes, 6 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korban van, néhány napos eltérés lehet. Ilyenkor sűrűbben szeretne szopni, szinte megállás nélkül, amivel sok inger éri a mellet, és így éri el a baba, hogy a tejtermelés kövesse megnövekedett igényeit. Jellemző ilyenkor, hogy a baba nagyon nyűgös, és nagyon gyakran szopik, éjjel is többször ébred a megszokottnál. Igény szerint szoptatva 1-2 nap alatt alkalmazkodik a tejtermelés a megváltozott helyzethez, más teendő nincs is, mint biztosítani, hogy annyiszor szophason a baba, ahányszor akar. Pótlásra ilyenkor nincs szükség, a gyakoribb szopik miatt nem éhezik a baba.
2009. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor valoszinűleg ez a baj forássa! Kislányom 3hós és 4 napos, 2 napja fél óránlét cicizik, nyaldosa magát, emlett azoknál a dolgoknál amit szeretett eddig pl: fürdés, öltözés stb ordit. Van hogy csak ugy elkezd sirni. Meddig tart ez? Vagy nem behatárolható? Gondolom egyén függő. Megnyugodhatok egy kicsit? Eddig azon stresszeltem hogy apad a tejem.
2009. ápr. 19. 09:20
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszolat! Megnyugodtam. Minden jel arra utal hogy nővekedési ugrásban vagyunk:) Akkor nem is teáztatom, csak ciciztetem.
2009. ápr. 19. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!