Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaron 9honapos lesz a lanyom,...

Nyaron 9honapos lesz a lanyom, es netudom belee lehet vinni a Balaton vizebe?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ekkora lesz, mi itt lakunk a parton, én ha jó meleg leszmár a viz, belefogom vinni. Unokaöcsém is ekkortájt fürdött benne először. Most már egész tiszta, arrra figyelni kell hogy nagyokat ne kortyoljon belőle:) inkább a tóba, mint vegyszeres uszodába.... Szerintem.
2009. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább egyikbesem.Enyém most 1 éves,de mi maradunk a csonaknál.Afiam 6 éves és két éve mer belemenni,amit nem is bántam meg.Tőlem tedd,te tudod.Talán nem ordit és nem szed össze semmit.
2009. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

mi menni fogunk nyaralni fiammal a Balatonra, ő is ennyi idős lesz. Kis csónakot is viszünk le, azért a fürdés nagy része neki abban lesz inkább csak, a parton, illetve a nyaralóudvaron. Viszont meg fogom próbálni a balatont is, ha barátságos lesz a hőmérséklete, mit szól hozzá. ha fél tőle,akkor persze nem erőltetem. Az én véleményem az, hogy fertőzést akárhol összeszedhetünk, az uszodában is, sőt akár az orvosi rendelőben is sajnos! A szervezetének találkoznia kell néha "koszosabb" dolgokkal is, hogy tudja, mi ellen kell az immunrendszernek kifejlődnie és védekeznie.

Mindenki maga tudja, látja ezeket a dolgokat szerintem!

2009. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Én belevinném.Egyébként az uszoda bár tisztábbnak látszik,valójában sokkal nagyobb veszélyforrás mint a természetes vizek,amelyek maguktól tisztulnak..
2009. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kismama magazin különszám (bár nem nevezhető szakirodalomnak) azt írj., hogy 8-9 hónapos kortól beviheted természetes vízbe, 1 éves kor körül uszodába. Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Az én fiam júniusban lesz 11 hónapos, akkor már beviszem édesvízbe (most 9 hónapos, ha nyár lenne, picit most is bevinném), de az uszodát még sokáig messziről kerülöm vele.

2009. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom is ennyi idős volt, amikor kipróbálta a Balatont, semmi baja nem lett tőle. Persze nem nyeljen bele a vízbe, meg nem ott kell a babaúszást gyakorolni, de attól, hogy belelógatod a kis lábát, még semmi gond nem lesz. A természetes vizek milliószor egészségesebbek, mint az uszodák, mert öntisztuló rendszerük van.

De nem is biztos, hogy nagyon igényelni fogja a pancsizást, a lányom nagyon félt a nagy víztől, pedig csak egy kis öbölbe vittük be. A csónakázást jobban bírta, de azt is max. 10 percig. Rákövetkező évben, másfél évesen viszont már imádta, pedig többször is elmerült a vízben (a gödrök miatt, amit a poénosak vájnak az iszapba), de ez sem rettentette el :)

2009. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem belelehet!Mi decemberiek vagyunk és igy nagyobbak.Én ara vagyok kiváncsi mennyire tetszik majd neki.En is viszek csonakot.
2009. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!