Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen reggeliket készítetek...

Milyen reggeliket készítetek 9 hónapos körüli babátoknak?

Figyelt kérdés

Recepteket,ötleteket várnék,ami a ti babátoknál is bevált.

Válaszokat előre is köszönöm.Anyatejes a gyermekem.


2011. aug. 31. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Kislányom is anyatejes és ennyi idősen tejpépet adtam neki reggelire, mert a cicivel elég jól volt lakva és abból sem evett vmi sokat. Vagy volt h csak egy joghurtot evett meg, mert jól volt lakva.
2011. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a reggeli a tízórai volt (reggel tápit kapott ébredés után, majd 10 óra körül evett rendes kaját). Tejtermékeket elkezdtem neki 8 hónapos korában bevezetni.

Amiket én adtam ennyi idősen tízóraira:

- baba csokipuding banánnal, baba vaníliapuding őszibarackkal Humana vagy Nestlé poharas pl.

- túró gyümölcsökkel, vagy házi lekvárral keverve

- natúr joghurt gyümölcsökkel - legalábbis próbálkoztunk, de nem akarta megenni sajnos. Így maradt a babajoghurt, szintén poharas, vagy később Milbona ill. Zott szívecske vagy Zott jogobella gyümölcsjoghurtok - ezekben nincs tartósító és egyéb mű izé, mint a Danone joghurtokban

- üveges desszertek

- tejpép

- sonkás-sajtos kenyérfalatkák (Lidlben kapható Twinner márkájú csirkesonka - csak hús van benne, illetve szintén Lidlös From'Dor tömlős sajt - szintén tartósító és egyéb mű izé mentes, nagyon finom)

- kenyérre pedig az alábbi szendvicskrémeket lehet még kenni:

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, később, ha nagyobb a baba, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele, ha a tojást bevezettétek)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve)

- házilag készített májkrémet (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, majd egy éves kortól már az egész tojásból csinálhatod)

- ha van házilag készített lekvárotok, akkor azt is kenhetsz a kenyerére pici vajjal (én teavajat használtam mindig)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, kevés mustárt is lehet hozzárakni, 10 hónapos kortól már joghurt helyett tejföllel is csinálhatod.

2011. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Reggeli: tápszer (akinek teje van, értelemszerűen tej)

9 óra: gyümölcs

11 óra: kis tápszer

14 óra: főzelék

17 óra: uzsira: gyümi babapiskótával, bébipuddingok, tejbegríz

20 óra: fürcsi és tápszer

2011. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.A második válaszolónak meg kifejezetten hálás vagyok a sok jó ételötletért.:)Nagyon jókat írtál:)
2011. aug. 31. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia Nálunk szintén a reggeli az táp, elég sokat eszik, ezért van hogy kimarad a tízórai, de ha kap akkor bebepuding, v gyümölcs turmixolva, kekszel v annálkül, v túróval, sima natur jogurtal. Mi még kenyeret nem eszünk, de lassan majd az következik, bár még nem töltöttük be a 9 hónapot.
2011. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk sincs reggeli, 8kor szopizik, 10kor gyümölcs
2011. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dominica0907 válasza:
Én szoktam neki csinálni fokhagymás-sajtos krutonokat, amiket kisebb kockára szelek fel, (2szelet telljes kiőrlésű toast kenyeret meglocsolok kevés olajjal, lereszelem a fokhagymát megkenem vékonyan vele, reszelek rá trappista sajtot és sütőben megpirítom) Olivérem ezt nagyon szereti, van mikor répát szeletelek fel neki hosszában és megfőzöm puhára kevés ételízesítőt és petrezselymet rakok hozzá, amikor félig már puha teszek hozzá brokkolit és ez a reggeli :), van hogy banánt szeletelek fel neki hosszában almával és háztartási kekszet adok hozzá, általában teát adok neki mellé, de van hogy tápszert, attól függ mennyire laktató a reggeli, nálunk az a szokás hogy reggeli után felöltözünk bevesszük a D-vitamint játszik kicsit amíg rendet rakok és magától bemászik az ágyába mikor elfárad, aludni szokott egy fél óra-órát utána játék és ebéd. Nekünk ez a napirend nagyon jól bevált. :)
2018. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!