Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék 21 hónapos...

Mit adhatnék 21 hónapos fiamnak vacsorára?

Figyelt kérdés
Tojás és tejallergiás,kenyeret szinte nem eszik,péksüteményeket sem.Nagyon kifogytam az ötletekből.
2011. aug. 31. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Virsli.Májas kenyér,bár ha nem nagyon eszik kenyeret,akkor nem biztos,hogy megeszi.


[link]

2011. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

gabonapehely tápszerrel? Nálunk a cheerios bevált, szereti, és így legalább hozzájut némi tápszerhez is, illetve calciumhoz.

Ami még kedvenc, az a krumplikrokett:

kb fele-fele arányban összedolgozol főtt krumplit főtt zöldséggel (pl brokkoli, karfiol, cukkini, akármi), de a zöldség el is hagyható. 30 dkg masszához kb 10 dkg lisztet adsz, ízesíted (só, bors, fokhagyma, ízlé szerint). Elvileg kell bele egy tojás, de anélkül is tökéletes. Kigombócozod, zyemlemorzsába forgatod és tepsibe teszed (kiolajozott, kis olajjal a krokettet is meglocsolhatod), kb fél óra alatt kisül, és sokféleképp variálható.

Sokszor készítek palacsintát, ezt is lehet tojás és tej nélkül is vízzel v zabtejjel, illetve főtt krumplit is lehet a tésztába keverni, így kiadósabb.

2011. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket.tápszert nem eszi meg,a gabonapelyhek pedig mind tejet tartalmaznak.viszont a krokett nem rossz ötlet.
2011. aug. 31. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
mindenre (majdnem) ráírják, hogy nyomokban tartalmazhat tejet mogyorót stb, de ez csak az jelenti, hogy olyan üzemben készül, ahol felhasználják őket. Én csak azokat szoktam elkerülni, amire kifejezetten rá van írva hogy pl tejfehérjét tartalmaz.
2011. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekünk a gasztroenterológus mondta,hogy a tejet felhasználó üzemben készülteket is kerüljük,hogy a gyerek kinője.
2011. aug. 31. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!