Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami ötletetek, hogy...

Van valami ötletetek, hogy mit adhatnék reggelire és vacsorára a tejfehérje érzékeny kisfiamnak?

Figyelt kérdés

15 hónapos lesz.

Eddig kenyeret vagy zsömlét és sonkát kapott legtöbbször, de pár napja egyszerűen nem eszi meg egyiket sem, így háztartási kekszet szokott kapni, de ma már az sem kellett neki.

Tojáskrémet, házi májkrémet, tonhalkonzervet, rántottát próbáltam, egyik sem kellett neki.

Nincs már semmi ötletem, hogy mit egyen :(

Az ebéd is egyre nehezebben megy, lehet, hogy a foga miatt? Most jön alul a 2. rágója, ja és a füle és a torka is be van gyulladva, talán ez is közrejátszik.

De máskor is volt már beteg és már 11 foga kint van, és eddig még nem volt ezekkel ilyen probléma.

Ja és pár napja nagyon nyűgös is, remélem nem az éhség miatt :)

Sajnos van okom aggódni, mert már megjártuk a gasztroenterológiát, mivel 2,5 hónapig nem hízott semmit, akkor állapították meg, hogy tejfehérje allergiás.


Köszi a válaszokat!


2011. jan. 27. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tejbegríz, tejberizs rizstejből, vagy vizes zsömléből melegszendvics, piskóta. Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2011. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


[link] itt nézz körül!

Az én fiam is tejfehérje-allergiás, de még csak 10 hónapos, így ő tápszert kap reggelire és vacsira, 10 óraira gyümölcs+kölespehely, ebédre bármilyen főzelék hússal, uzsonna sinlac vagy rizstejből tejbegríz.

Próbálj rizstejbe műzlit tenni esetleg.

2011. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, tejbegrízt szokott enni rizstejből, lehet, hogy ma csinálok neki, bár az nálunk inkább csak nasiként megy.

10 hónapos kora körül ő is azt ette, amiket a 2. válaszoló írt, de a pépek (gabonapép, zabpehely, sinlac stb) már nem kellenek neki.

A honlap tök jó, köszi, el is felejtettem, hogy van, pedig a kedvencek közé tettem már rég :)

Amúgy most már tuti, hogy a foga és/vagy a füle és a torka miatt nincs étvágya, mert ma már az ebédből sem evett, pedig 2 félét is próbáltam :(

Úgyhogy a mai menüje eddig 2,5 dl tápszer, 2 harapás kókuszos süti, egy fél háztartási keksz és kb. 1 dl víz :((((

Vennem kell megint pár bébiételt, mert ezért felesleges neki külön főzni...

2011. jan. 27. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!