Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az éhezés tünetei egy...

Mik az éhezés tünetei egy babánál? Ha van 3 óránként pisi akkor is éhezhet? Nem tudom, hogy elég e még neki a tejem.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sír sír nyugtalan nem alszik, akkor éhes valószínűleg, ha pisil az nem tudom miért lenne jel...ja meg ha hízik, minden ok
2009. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A pisit azért gondoltam,hogy ha van,akkor vesz magához annyi folyadékot(tejet).Sírni nem sír,de nyűgös és 2 óránként eszik ill. zöld a kakija ami napi egyszer van.9 hónapos és csak anyatejet eszik.Pár napja van ez.Eddig ment a súlya,de nincs mérlegem így csak remélni tudom.Félek,hogy nem eleget szopik.
2009. ápr. 19. 16:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp jó lenne, ha már kiegészítenéd az anyatejet délelőtt gyümölccsel, délután főzelékfélével, azért is, hogy hozzászokjon a kanálhoz, kóstoljon változatos ízeket, ha ez túl későn történik meg, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy rossz evő gyerek lesz. Ilyenkorra az anyatej is megváltozik, vizesebbé válik (ezért van pisi elég, de kevésbé tápláló a tej, mert ez már inkább ital). Kezdd az almával, krumplival, banánnal, őszibarackkal, meggyel, répával, sütőtökkel, persze szép fokozatosan.
2009. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már hónapok óta próbálom,de nem nagyon akar mást enni csak szopni.
2009. ápr. 19. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hát azért 9 hónaposnak erőltetni kellene a kaját már, mert nem fedezi az anyatej már a szükségleteit.Kínáld csak bátran gyakran tejpép gyümik stb...később még nehezebb lesz
2009. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már mindent megpróbáltam amit lehet.Ennél többet nem tudok.Nem tudom,hogy miként gondolod az erőltetést,de ha öklendezik és sír ennél jobban szerintem nem lehet,max.ha megtömöm.
2009. ápr. 19. 16:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy anyatejjel hígítod a kajcsiját, hátha úgy jobban elfogadja, aztán esetleg szép fokozatosan elhagyod belőle a tejcit.
2009. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
próbáltad csak a levét a gyümiknek, vagy nagyon híg turmixot cumisüvegből? ez is megér egy próbát, bár az én kislányom is anyatejes és gondban voltunk amikor egy szuszpenziót cumisüvegből kellett volna adni neki, mert nem tudta használni...
2009. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát sógoroméknál végignéztem ezt a szenvedést, ott is a babus 8,5 hóig lényegében csak tejet fogadott el, hiába próbált az anyja bármi mást adni. Ő drasztikus volt: egyre kevesebb anyatejet adott neki, helyette izesitett vaniliás tápit, tejpépet üvegből. A főzit soha nem ette meg, most 3 éves mult. Nagyon egyoldalúan eszik, talán két-háromféle ételt. Az anyja most azt mondja hogy jobban kellett volna eröltetni a különféle kajákat, de mikor orditott hogy nem kéri, egyszerübb volt cicire tenni. Szerinte azt kellett volna, ha nem eszi meg a pépet vagy mást, várni egy-két órát, addig egy kis viz folyadéknak, aztán ujra próbÁlni, egyszer csak eszik belőle, hiszen éhes. Elég drasztikus, de valahogy rá kell venni, hogy a tejciden kivül mást is egyen, minnél tovább vársz, annál nehezebb lesz neki is, neked is valószinüleg:( kitartás!
2009. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a foga jön véletlenül? Mert az én kislányom 1 hete múlt 8 hónapos és szintén csak anyatejen él, mert nem hajlandó kinyitni száját a kanál láttán a fogínye miatt. Már 4 foga van.

6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, ment is minden simán, kanállal, banán, sütőtök, krumpli, cékla stb. Aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó egy falatot sem enni. Mostanában van, hogy kinézi a szánkból a kaját és ha olyat eszünk, akkor adok is neki darabosan, nyitja a száját is. De sokat nem eszik még, csak pár falatot. Inkább kóstolgatja. A banánt eszi még meg, de azt sem kanállal, hanem lecsípek neki egy kis darabot, kicsit összenyomom kézzel és úgy adom a szájába. Ekkor is nyitja a drágám a pici ajkait. Még ebből is csak kb. 2-3 cm-nyi banánt eszik meg.

Gondolom próbáltad székben ültetve vagy az öledben is etetni. Nekem a banánt pl. séta közben, a babakocsiban majszolta ismét. A pépes kaját egyáltalán nem eszi. Próbáld meg Te is a darabos kaját. Hátha...

Adok a kezébe babapiskótát, babakekszet, hogy ő tegye az ennivalót a szájába. Ő érzi, hogy mennyire lehet nyomni az ínyét. A krumplit is cikkejesen főzőm. (Mondjuk ezzel csak kalapálja a tálcát, a répát meg összenyomja a tenyerében, hogy az ujjai között jön ki. :)) Mókás nagyon.

Kicsit már én is izgulok, de a védőnő mondta, hogy napjában többször próbálgassam egyszer majd nekiáll enni.

Nálunk a cumisüveget is szoktatnom kellett, mert azt sem volt hajlandó a szájába venni, az itatópoharat sem. Végre azt már elértem, hogy iszik vizet, persze nem sokat, de iszik 10-20 ml-t, sokszor próbálgatom 1 nap.


Szóval, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Lassan belenyugszom, hogy az esküvőjén a menüben lesz anyatej is. :))))

Kitartás Nekünk :)

2009. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!