Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez a kisfiamnál?...

Mitől lehet ez a kisfiamnál? Másnál is volt így? El fog múlni?

Figyelt kérdés

5 hónapos koráig szépen elvolt a babakocsiban, ha mentünk valahová, sose aludt, s ha igen, nagyon rövid időre aludt be. Amint elértük az 5 hónapot, onnantól kezdve bárhová is megyek vele, egy idő után elkezd sírni, van hogy bealszik kis időre, de ma pl. elmentem a piacra, s amint félúton voltunk, elkezdett nyöszörögni, majd a piacon már alig tudtam tőle vásárolni. Amúgy már 7 hónapos. Ülni nem tud, de néha ilyenkor megemelem a babakocsit, s egy pár percig csend van, aztán folytatja. ma pl már csak úgy tudtam bevásárolni, hogy már üvöltött, de már elkezdtem válogatni a zöldségeket, így gyorsan mentem, s kiizettem, nem is érkeztem sok mindent venni. Ha oda megyek hozzá s folyton beszélek, akkor vígyorog, de akkor meg nem haladok, s ha kiveszem elvan ölben, de ha úgy van, akkor meg nem tudom tolni a babakocsit ha olyan helyen vagyok. Amint beteszem, hiába megemelem, újra hiszizik. Szüleim rítkán vannak fent, de olyankor itthon is, vagy mikor náluk voltunk, sokat volt ölben, s ha mentünk valamerre anyámékkal, mindig kivették a babakocsiból. Ha rájuk szólok, mindig az a válaszuk, hogy rítkán vannak fen, meg rájuk fogom ezt meg azt, s hogy nem procelánból van a gyerek, s ennyitől nem lehet felkapatni. Hiába mondom nekik, hogy én, ha nincsen velem senki, nem tudom ölben cipelni a gyereket, amit mondanak, hogy az érthető, de folyton ki akarják venni, s nekik áll feljebb, ha merek szólni.

Ettől lehet hogy ilyen a fiam, vagy tényleg ha rítkán vannak nálunk, akkor nem lehet elkapadni?

4,5 hónaposan voltunk még csak a szüleimnél, s ők a 7 hónap alatt max 5-6-szor aludtak fent,s néha pár órákra van idejük felnézni hozzánk.


Amúgy mostanában már nem tudunk vele kimozdulni, se egyedül, se akkor ha a párom velem van, nagyon kellemetlen hogy ott sír, mindenki néz minket. Én meg ha pl. egyedül vagyok, nem tudok folyamatosan a szeme előtt lenni, tolni is kell a babakocsit is hogy haladjunk. Ölben meg ha fel is veszem kis időre nyugtatásra, amint visszateszem, jobban sír. Ha olyan helyen voltunk, meg tudtam csinálni, hogy ölbe vettem, de nehéz is, s így nem lehet normálisan közlekedni, szüleimmel meg hiába beszélek, én vagyok a rossz, mert rájuk fogok mindent, ezt a választ kapom folyton.

Ha voltatok hasonó helzetben, hogyan oldottátok meg? Párom rítkán van itthon, így meg elég nehéz bevásárolni, vagy ha valahová el kell mennem, már sokszor van úgy h nem merek elindulni, mert mindig mire odaérek vagy fél uton elkezd üvölteni.

Amúgy nyugodt természetű, kiegyensúlyozott, kíváncsi, mosolygós baba, minden érdekli. Sokat nevet, vígyorog, síkit örömében. sírni rítkán sír, s ha sír is töbynire a babakocsiban, ha úton vagynk


2011. szept. 1. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Van baba, aki utálja a babakocsit. Biztos nem használt az se, amit a nagyszülők csinálnak, csak összezavarodik szegény. Milyen fajta babakocsitok van ? Lehet, hogy nem kényelmes neki. Attól, hogy nem tud egyedül felülni, de ha már megtartja magát szépen egyenes háttal, akkor nyugodtan tolhatod ülve. Nyilván már nagyon kíváncsi ennyi idősen, és idegesíti, hogy feküdnie kell, és még csak nézelődni sem tud rendesen.
2011. szept. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan nem a szuleid kapattak el, egyszeruen hianyzol a gyereknek, ha nem lat teged. Amugy 7 honaposan mar kellene ulnie.
2011. szept. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg csak rettentően unja magát fekve, hogy nem lát ki, zavarhatja, hogy nem tudja mi történik körülötte. Kiveszed: téged is lát, meg minden mást maga körül. Visszateszed: fekve nem jó, te se vagy ott, és a babakocsi oldala se túl izgi. A nem tud ülni az mit jelent ? Egyedül felülnie nem kell még, de ha te leülteted, megtartja-e magát? Onnantól javasolt ültetve babakocsizni.
2011. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babák nagyon okosak, én azt tapasztaltam, hogy ha valamit csak néhányszor megengedtem, akkor azt onnantól mindig akarták. Ilyen például a kocsiból kivétel és kimászás, vagy az egyedül, idegen helyen való elmászkálás megengedése is.

Tehát az én tapasztalatom teljesen ellenkező a fent válaszolókkal: igenis el van kapatva a gyerkőc, az pedig, hogy ez kinek köszönhető, neked kell tudnod. Az ekkora babák azért még elég könnyen átszoktathatók más rendre, tehát ha szeretnél változtatni a dolgon, akkor kezdjetek el újra babakocsival sétálgatni (ha zavar, hogy mások néznek, akkor néptelenebb utakon, bár senkinek semmi köze sincs hozzá, miért sír a gyerkőc). Ha elkezd nyafogni, hogy vedd ki, akkor guggolj le mellé (ne felülről beszélj neki, azt nem szeretik), és kedvesed mondd el neki, hogy bent kell maradnia a kocsiban. Ha megnyugszik, kezd el újra tolni. Először nem nagyon fogtok haladni, inkább mellette leszel, és nyugtatod a hisztiző gyereket, de ha te következetes vagy, akkor hamar meg fogja szokni az új rendet. A gyereknevelés szabályait pedig a ti gyereketekről lévén szó ti hozzátok, állj a sarkadra, és mondd meg a szüleidnek, hogy köszönöd, hogy megosztották veled a véleményüket, de ő a ti gyereketek, a ti általatok hozott szabályokat mindenkinek be kell tartania. Én ha valamelyik rokon - akár anyukám - olyat akar tenni a gyerekkel, ami szerintem nem helyes, akkor rászólok, ha nem használ, kiveszem a gyereket a kezéből. Igen, sértődés van belőle, de a gyerekkel én vagyok nap mint nap, nekem kell a butaságokat kinevelni belőle egy csomó munkával.

3 gyerekes anyuka

2011. szept. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem kényelmes a babakocsi. Nekünk 2 kocsink van, az egyik a hagyományos kemény aljú és hátlapú babakocsi na abból ki akar jönni mindig. A másik egy lapra csukható sport kocsi, amit egyszerűen imád simán el is alszik benne.
2011. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ilyen babakocsink van születése óta. Ugyan így néz ki, de ahol vettük újszülött kortól ajánlották. Itt 6 hónapos kortól írja.

[link]


S ez a másik (pirosban):

[link]

2011. szept. 1. 23:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindig sétálok vele, muszáj mennem valahogy bevásárolni.

Ma is voltam, egy darabig el van benne, aztán sír. Megfigyeltem, többnyire akkor ha álmos, meg ha meglát sír, s már tartja is a kezét, hogy jönne ki. Van hogy olyan keservesen elkezd sírni, hogy hiába legugorok mellé, ugyan úgy sír, s ha kiveszem pár percre, megnyugszik, s van hogy utánna újra elkezd sírni (ez rítka), legtöbbször azt csinálja, ha észreveszi, hogy teszem be, sír. Ma pl. mondogattam neki, hogy így nem haladunk, kivettem, egy kicsit el volt kézben, betettem, egy picit még sírt, s bealudt.

Ma a kisebbik sportkocsival voltunk úton, tegnap a naggyal, mind2ben sír.

Ha kényelmetlen lenne neki, akkor kiskorában is síírt volna, mert állandóan, sőt még többet voltunk úton. Pl. 4,5 hónapos volt, hazaélátogattunk a szüleimhez, s 4 órás vonat útat, s azt követően még busszal is utaztunk úgy kibírt, hogy nem is sírt, nem is aludt, szépen elnézelődött, pedig a nagy babakocsiban volt.

A vonaton annyira vettük ki, hogy etetttem, büfizett, s szépen eljátszott benne.

Félig ülő helyzetben is sír, úgy is próbáltam nem egyszer, de teljesen nem merem ültetni.

Védőnő mondta, míg önállóan nem tud ülni, ne ültessük.

Felültetni úgy szoktam, hogy mostanában nem szeret a vállamon büfizni. Ölembe ültetem, s olyankor előre húzza magát, s ha pl. ágyon vagyok, letámasztja a kezeit, s próbálja a közelben lévő tárgyakat megfogni.

nem nagyon marad meg egy helyben, folyton jár a keze lába, kis örökmozgó, sosem fárad el.

Ültetni kétszer próbáltam, de olyankor teljesen előre hajol, s kezeire támaszkodik, majd eldül.

Amúgy nagyon vékonyka, hosszú baba. Ezt azért írom, mert azt olvastam, azok később tanulnak meg ülni.

6,5 kg s 72 cm. (6 hónaposan volt ennyi), kg maradt, hosszát nem tudom, de azt mondják, hogy hiába nem hízott, de sokat nőtt (orvos, védőnő mondta).

2011. szept. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!