Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gabonafélék hozzátáplálását...

A gabonafélék hozzátáplálását ti hogyan kezdtétek el? Főként anyatejes babák anyukáinak válasza érdekel.

Figyelt kérdés

Védőnőtől kérdeztem, hogy ami a gabonaféléknél (4-6 hónapos kortól van írva) kukorica az mit takar. Azt mondta, hogy a szemes, amit mi is eszünk, de 8-12 hónap között is van írva, az zöldségeknél. S itt olvastam egy anyuka válaszánál, hogy az a kukorica darát foglalja magába.

Akkor ez hogy van? Ti hány hónaptól, s hogyan adtatok gabonaféléket?

Azt is mondta, ami a gabonaféléknél van felsorolva még a búza, rozs, árpa, zab, azok a 7 gabonás tejpépet takarják.

Ezeket csak így lehet bejuttatni? Ha igen, tudnátok olyan 7 gabonás tejpépet ajánlani, amihez nem anyatej, s tápszer kell, hanem víz, mint pl. amit olvastam gyümölcsös, stb. tejpépeket?

Mert tápszerre nem akarom rászoktatni a babámat, s anyatej viszont annyi van amennyit eszik, s mellé nagyon keveset s nem is mindig tudok fejni. Mindig van mit csinálnom, így a fejés néha jön össze.


S még néhány kérdés?

RIZS: Ti milyen rizst használtok? A,B minőségű, fényezett, fényezetlen hosszú szemű?

Nem tudom a babámnak melyiket vegyem. Mi gyorsrizst használunk, de olyat nem akarok a babámnak adni. Régen nem ilyet használtam én sem, csak apóssal közös a konyha, s néha jutok hozzá, s így oldottam meg. Az hamar kész. De a babámnak ezt nem akarom adni.


S láttam olyat ma vásárlás során, hogy zabpehely almával, s volt öszibarack, sárgabarackkal is. Azt vizzel kell elkészíteni.


Ilyeneket már adhatok a babámnak? S hogy vezessem be?

mert mástól hallottam, hogy a 7 gabonás tejpépet is az után adhatom a babámnak, ha már ezeket külön-külön megkostólta.

eddig burgonyát, répát, sütőtököt evett. M kapott először csirkehúst.

S uzonnát anyatejes babáknál mikortól vátlottátok ki? mennyi ideje tartott a hozzátáplálása a tízórainak, ebédnek? S hány hónapos volt a kicsi, mikor elkezdtétek a hozzátáplálását, s hány hónapos korától mikor, s mit váltottatok ki?


Az enyém 5 hónapos egy hetes volt, mikor a tízórait elkezdtük, még mindig szopizik utána, de már nem minden nap kéri.

6,5 hónaposan a főzeléket kezdtük el, s még inden alkalommal szopizik.

S 7 hónaposan kapott először húsit.

Jól csinálom szerintetek?


2011. szept. 2. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:

4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mert bár volt elég tejem, de képtelen volt jóllakni vele, jött a foga is, szörnyűek voltak a nappalok és az éjszakák, úgyhogy én már 4 hósan adtam neki tejpépet vagy sinlacot.

5 hósan már adtam neki darált albert kekeszet a gyümölcsbe, majd zabkását, köleskását főztem neki illetve tönkölypelyhet is szereti nagyon tízóraira gyümölcsbe. Ezeket bioboltban vásárolom.

Most 7 hós, már kiflicsücsköt és babapiskótát is szopogat, nagyon élvezi, soha nem volt semmi baja. Még szopizik is napi 3-4 alkalommal, de már szinte mindent eszik.


Nem mondom,hogy így csináld, biztos engem majd sokan lepontoznak mert nem a nagykönyv szerint kezdtem a hozzátáplálást, de nekünk így remekül bevált.


Kukoricadarát és grízt még nem adtam neki, azt most szeretnék majd készíteni.

2011. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a gyorsrizs is a babádnak, nem lesz tőle semmi baja.

Gabona: zabpehely (szintén bármi, ami boltban kapható), beáztatva gyümölccsel turmixolva (és akkor nem kell azt a gabonapépet megvenned)

2011. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Zabkása, köleskása, tönkölybúza? Ezek a bioboltban milyen árban vannak? Ezeket nem ismerem? Ezeket meg kell akkor főzni? Kölesgolyót ismerem, néha vettem magamnak, mikor várandós voltam, de ez a köleskása hogy néz ki, ha le tudod írni? Kevés vízben kell ezeket megfőzni?


Rizst ti milyet adtatok a babátoknak,

S akinek 7 hónapos szintén a babája, te már minden napszakban adsz neki más ételt is anyatejen kívül vagy csak a tízórai s ebéd van nálatok is?

Az enyém van, hogy egy nap 9-szer is szopizik.

Éjjelente sokszor kel fel, s napközben csak a tízórai van, hogy néha elmarad, mert már elég nagy adagokat eszik. De inkább még mondhatom, hogy azt is igényli. Megkínálom cicivel, ha elfogadja, eszik, ha nagyon ellenkezik, hagyom.

Ma pl. 1 nagy s egy kicsi barack, s mivel kevés volt neki, így szopizott is mellé. Van hogy kevesebbet eszik, van hogy kicsit többet.

2011. szept. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!