Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyes táplálású (anyatej+táps...

Vegyes táplálású (anyatej+tápszer) babátok hozzátáplálását mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
írnátok a tapasztalataitokról?
2011. júl. 27. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
5 honaposan kezdtük, eddig minden rendben megy. Lassan 7 hónapos, 2 étkezést mar kivaltottunk.
2011. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy betöltötte a 4hót már kezdtük is tejpéppel. Úgy gondoltam az hasonlít legjobban a tejre. Bejött. Aztán jöttek a tejjel/tápival hígított zöldség és gyümipürék.
2011. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Mi 4 hónaposan kezdtük.Nem bántam meg,azóta jobban fejlődik,nem fáj a pocakja.

Első pillanat óta imádja a kanalas ételeket,úgy nyomja befele nem győzök kanalazni :)

Mindig csak kóstolgass vele és ha minden rendben akkor mehet neki több is.

Én eleinte nem adtam nyersen semmit,mindent megfőztem,megpároltam.Most 6 hónapos,már a csirkemellet is eszi.Ha valami nem ízlik neki,várj 1-2 hetet és kínáld meg megint vele.Nálunk semmi nem bántotta eddig a pocakját,pedig Ő hasfájós baba volt.

2011. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Az én babám is hasfájós, talán most kezd kijönni belőle.

Tehát ti sem vártátok meg a 6 hónapos kort.

Várok még tapasztalatokat.

2011. júl. 27. 21:42
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Miért kezdenéd előbb, mint betöltött 6. hónap, azért mert tápszert is kap?



a tápszeres babákat sem kellene 4 hónaposan elkezdeni hozzátáplálni!!!



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést.

2011. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Na ezt még sose hallottam, hogy az anyatejben lévő antitestek sokkal közvetlenebbül jutnak a baba véráramába. Nem védőréteget képez az anyatej a bélfalon és ezért védettek a babák a bacikkal szemben? Ha pedig mást is kap a gyerek anyatejen kívül (akár víz, tea, tápszer is!), akkor az lemossa az anyatej védőrétegét a bélfalról, és akkor már ígyis-úgyis bejutnak a bacik (ha akarnak). Akkor meg mért ne lehetne hamarabb hozzátáplálni? Ha éhes a gyerek, akkor had egyen már laktatóbbat!
2011. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 xStefix ***** válasza:
35%

Azért, mert nemcsak bacik és társaik juthatnak be, hanem pl. allergének is, amik a tápszerben (általában) nincsenek benne, ellenben a szilárd ételekben igen. És akár tápos egy baba, akár nem, az emésztőrendszere még nem érett az evésre fél éves kora előtt.


Kérdező, tulajdonképpen SEMELYIK babának nem tesz különösebben jót, ha 6 hónál hamarabb etetik, akármilyen táplálásban is részesül. Még a csak tápszereseket sem ajánlott, sőt, őket meg pláne nem. De sajnos az orvosi gyakorlat pont nem erre buzdítja az anyukákat. :(

Az, hogy a hozzátápitól elmúlik a hasfájás, előnynek tűnhet, de nem biztos, hogy pont attól múlik majd el (lehet, hogy egyébként is elmúlna, hiszen a gyerekek egyszer kinövik) és egyáltalán nem biztos, hogy nem okoz egyéb más, kevésbé látványos károkat (lásd gyereken átrohanó és pelusban visszaköszönő ételek).

Mindez nem huhogás, és te döntesz úgyis, de fontold azért meg, mielőtt cselekednél. Az, hogy 100-ből teszemazt 50 esetben látszólag még akár használt is ez a gyakorlat, nem biztosítja, hogy a te babádnak is jó lesz... Csak óvatosan.

2011. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 xStefix ***** válasza:
Egyébként pedig, a szekretoros IgA képezi a védőréteget a nyálkahártyán és az IgG jut be közvetlenül a véráramba. Mindkettő van az anyatejben.
2011. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj,de nehogy már jobban tudjad mint egy belgyógyász,hogy mikor érdemes elkezdeni a hozzátáplálást.A védőnőknek is tartottak a közelmúltban egy megbeszélést,miszerint minden anyukát tájékoztatni kell a változásokról.

A glutént is be kell vezetni minél hamarabb,mert rengeteg baba,gyerek allergiás.Azt tapasztalták,hogy ha hamarabb találkozik a szervezete ezekkel az élelmiszerekkel kevesebb az esély az allergiára.Az internet tele van felesleges hülyeségekkel.Kérdezz rá a védőnődnél vagy dr B.Piroskánál Ő egy gyermek belgyógyász aki a védőnőknek tart felvilágosítást.Mi hozzá hordtuk a babánkat ezért naprakész vagyok ebben a témában.

2011. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,mennyi idős a babád?
2011. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!