Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A különböző hónaptól szánt...

A különböző hónaptól szánt babaételeket tényleg adhatom akkortól ami rá van írva?

Figyelt kérdés
Akkor az én táblázatomban miért szerepel a paradicsom 8 hónapos kortól,mégis van babakajában 4 hótól adható paradicsomos-burgonya?De mondhatok akár áfonyát,körtét,banánt,szilvát,cukkinit is.
2011. szept. 2. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan adhatod. A bébiételek készítésekor a gyárban kiválasztják az allergizáló anyagokat, így teljesen biztonságos! Tapasztalat! Mi is ilyeneket eszünk :-)
2011. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Azért, mert a bébiételeken NEMZETKÖZI irányelvek alapján készitik, és a legtöbb helyen már rég elavultak azok az értékek, amiket jelenleg MO-on ajánlanak. Ugyanis Nyugaton kb 10-15 éve volt az az elképzelés, ami jelenleg MO-on, és mivel ezek alapján igencsak megugrott a az allergiások száma, rájöttek, hogy a gyerek minden étel ellen kifejleszthet allergiás, amit túl KÉSÖN ismer meg.
2011. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Igaza van a 11.36.-nak. Nálunk mindent tiltanak,amit nyugaton már nem. Ezért van sok ételallergiás gyerek,mert későn kapnak természetes anyagokat,és a szervezet akkor már nem tud felkészülni rá.
2011. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A dokinénink nekünk is engedte a paradicsomot, héj és magok nélkül, csak a húsa. 5,5 hónapos a kisfiam. Meg is kóstoltattam vele, bébiételben, tetszett is neki, nem lett kiütéses, bár tartottam tőle.

A hozzátáplálási táblázatok csak iránymutatók, nem szentírások, amit ha törik, ha szakad be kell tartani. Persze, azért vannak dolgok, amiket ajánlatos betartani, számomra ilyen a tehéntej, tojás, méz, magvas gyümölcsök és a csonthéjasok. Vannak, amiket korábban adok, pl. a zöldbab, mert anyósomtól kaptunk vagy 10 kg-ot, saját kertben termett, permetezés nélkül, friss és finom.

Banánt is adok neki már vagy 1 hónapja, általában barackkal keverve, így nem fog, de nem is hajt. :)

2011. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Ki lehet próbálni, lányomat 8 hónapig bántotta a paradicsom, még bébiételben is. De igazából ha nem érzékeny rá a baba, akkor nem lesz gond.

Én az epres és málnás bébiételekkel is vártam, hiába volt ráírva 4 hónap, de nálunk a csalásban bőven vannak allergiások, ezért nem kockáztattam.

2011. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

csalás=család :)

elírtam bocs

2011. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krisztivan ***** válasza:
Nyugodtan adhatod ha nincs semmi allargiája a babádnak.Szerintem elgondolkodtató az hogy a mediterrán országokban teljesen más az első zöldség és gyümölcs.Ugye ilyen a narancs.Nálunk ne add ott pedig a narancslé az elsők között van.Most akkor mások a babák fejlődése is?De persze minden anyuka el tudja dönteni hogy mi fér bele és mi nem.
2011. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valahogy én is így gondoltam,de jobb a megerősítés :)
2011. szept. 2. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Én is pont most akartam egy ilyen kérdést feltenni.

Az a furcsa, hogy én nem mediterrán országban élek, hanem északon, mégis tele van "érdekes" bébiételekkel a polc... mangós, epres, babos, borsós kajcsik 4 hótól. Furi. De biztos az egyik előző válaszolónak van igaza, és Mo. van kicsit lemaradva. Végülis a hollandok sem haltak ki még. :) De én magam nem merem elkészíteni, szerintem is jobban kezelik a bébiétel gyártók ezeket az ételeket.

2011. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
30%

Hoppá.

Kérdező, mint dietetikus-hallgató és szoptatási segítő, komolyan azt javaslom neked, hogy ne a bébiételekre írt adatok alapján tápláld hozzá a babádat!!!

Magyarország sincsen lemaradva semmiben, sajnos - a tápszer- és bébiételgyártó cégek viszont előszeretettel keresik a kiskapukat, akár itthon, akár külföldön. A gyerek a legnagyobb biznisz és sokan bármit megtesznek azért, hogy meggazdagodjanak belőle. Nekik nyilván az éri meg, ha te minél hamarabb kezded őt etetni. És ez sajnos nem összeesküvés-elmélet.

A WHO hivatalos ajánlása szerint nem ajánlott 6 hónapnál hamarabb kezdeni a hozzátáplálást, még tápszeres babáknál sem. - Akkor mégis kiknek való a 4 hós bébiétel? A valóságban senkinek; de ez őket nem zavarja, megy a reklám, hogy de ez szakmailag így mennyire korrekt, és aztán persze jön a profit is...

Ha bármilyen hozzátáplálási táblázatot elolvastok, nem azt fogjátok látni, mint ami az üvegeken szerepel; és vajon miért? Azért, mert ezek inkorrekt adatok, amikkel megtévesztik a vásárlókat, de szinte lehetetlen megfogni a cégeket.


Arról nem beszélve, hogy készételeket inkább ne adj neki rendszeresen, hanem te főzőcskézz otthon, ha módod van rá. Sokkal jobban jársz.

2011. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!