Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt a babával az első...

Milyen volt a babával az első pár hét? Mikortól kezdtetek eljárkálni különböző programokra, társaságba a picivel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

4 hetesen elmentünk akedvenc cukrászdánkba

.2 hósan voltunk előszőr wellness fürdőbe, elvittük a kedvenc mózeskosarát, abban aludt jókat.

Azóta már bátrabban mászkálunk. voltunk barátoknál, ahol szintén vannak kicsi gyerekek.

Ha nem lesz ilyen meleg, megyünk a Budapesti Állatkertbe.Van egy nagy tesó, aki 3 éves.

2011. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj,ez nagyon függ a babádtól.Hozzám nem jó viszonyítani,mert bár nem voltam depressziós,nagyon magam alatt voltam. Nekem például 3 hét után jutott eszembe,hogy talán megnézem a híradót. Utána pedig sokáig csak babakocsizni,meg nagyszülőkhöz jártunk.Meg a "ligába".Viszont 4 hónaposan hivatalosak voltunk egy lagziba és nagyon jól sikerült,nézelődött vigyorgott,aztán mikor vadult a buli,elmentünk aludni...Utána már bárhová el lehetett vinni.Látod azt rajta,hogy kiakad,vagy nyűgös vagy elszórakozik,mint otthon.Szó,mi szó,mi 3-4 hónapig kicsit be voltunk gubózva.
2011. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.5 hetesen mentünk először bevásárolni nagyáruházba, azóta is kb. hetente járunk. Talán 4 hetes volt, amikor kerti partira mentünk. Hozzávetőleg 7 órát töltöttünk ott, a szabad levegőn. Jókat aludt, na meg kézről kézre járt és végre volt egy napom amikor szabad volt a kezem. Nagy útra most mentünk először, 6 hetesen. Vidéki rokonokat látogattuk meg, 50km az út. Egész jól viselte. A következő programunk 2 hónaposan lesz, amikor elköltözünk. Na az már húzósabb lesz sztem.
2011. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom egyhetes, a fiam ötnapos volt, amikor először mentünk szabadtéri programra. Mindkettő nyári baba, nem kellett foglalkoznom a levegőhöz szoktatással, kora délelőtt és késő délután mentünk, nem volt durva a nap, hagyományőrző programokat néztünk. A gyerekek gond nélkül szunyókáltak a babakocsiban, amikor kértek, szopiztak. A fiam 4 hetes volt, amikor a Balatonnál nyaraltunk, a saját esküvőnkön pedig hathetesen vett részt. :-))

Az első hónapok voltak a legkönnyebbek mindkét gyerekemnél, hiszen mindegy volt nekik, hol vannak, csak aludni lehessen, meg cici legyen igény szerint. :-)) A nehezebb időszakok akkor kezdődtek, amikor már mobilak voltak, vagyis amikor négykézláb közlekedtek a lakásban, illetve járni kezdtek, akkor nagy odafigyelést igényeltek - a kicsi épp most tanulja a járást, a nagy meg hároméves, nagyon szeretnek együtt játszani, de vigyázni nem tudnak egymásra, mindig rajtuk kell lenni a szememnek.

Nekem nagy kedvencem az első pár hónap, rengeteget pihentem az első babánál, a másodiknál már a nagyobb (akkor kétéves) gyerek mellett nehezebb volt pihenni, de úgy is megoldottuk.

Most gondolkodunk a harmadikban. :-)

2011. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk most 4 hónapos a leányzó, vele nem volt könnyű sose elmászkálni, azért próbálkozunk. Volt egy hosszabb időszak kb. 2 hótól, amikor nem maradt meg a babakocsiban. Ez már kezd jobb lenni, de túl sokáig most sem bírja. Nem tud benne jól elhelyezkedni alvásnál (oldalt szeret aludni az ágyában), szóval csak akkor alszik, ha nagyon kidől a fáradtságtól. Ki meg nem lát, ültetni pedig még nem igazán lehet. Hordozóban szoktuk vinni, úgy jobb, de a nagy melegben ez most nem alkalmazható sajnos.

Az első hetekben mi csak a környéken sétáltunk, akkor nagyokat aludt, az első nagyobb útja kb. 2 hónaposan volt, apósomékhoz mentünk el pár órára Dunakeszire, az autóban végig jót aludt. :) Mostanában gyakrabban átmegyünk közel lakó anyósomhoz, párom nagymamájához.

Talán a legnagyobb sétánk eddig 3,5 hónapos kora körül volt, Europarkba mentünk el gyalog, az innen kb. 45 perc oda, a férjem vitte hordozóban. Odafelé aludt, ott ettünk egy fagyit, nézelődtünk, aztán hazafelé már kissé nyűgösebb volt, úgyhogy sietősebbre vettük.

Reményeim szerint mostmár cseperedik egyre többfelé el tudunk majd menni vele, én már nagyon várom, mert most ezt a nyarat sajnos nagyon nem tudtam kihasználni. :(

2011. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hetesen mentünk vele a városba sétálni. Aztán 3 hetesen vittem már magammal bevásárolni is. Akkor még csak heti 2-3 alkalommal, vagy megvártam délután a férjemet, és együtt mentünk, mert néha aggódtam, hogy mi lesz, ha bőgni kezd.

Rokonokhoz is olyan 2 hetes korában mentünk először.

Kisbabás barátokhoz olyan 2-3 hónapos kora óta szoktunk menni.

Azóta minden nap megyünk vásárolni, hetente 2-3 alkalommal a plázába (Dm miatt).

2011. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!