Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukámnak van igaza?

Anyukámnak van igaza?

Figyelt kérdés
21 hónapos a fiam,nem érdekli a szobatisztaság témakör.Anyu szerint erőltetni kellene a bilit.Próbáltam,hogy ráültetem,de nyom egyet és rázza a fejét,hogy nem és felugrik.Én úgy vagyok vele,hogy felesleges erőltetni,majd magától rájön.
2011. szept. 4. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja, nem szabad erőltetni, nagyobb kárt csinálhatsz vele, mint hasznot. WC-szűkítőt próbálhattok esetleg, ha az se megy, hagyd békén. Barátnőméknél még az se jelentett megoldást, hogy nem adtak rá pelust, mert totál visszatartotta a pisit is, és frankó húgyúti fertőzése lett a kisfiúnak (a hólyagban pangó vizeletben elszaporodtak a baktériumok, aztán emiatt antibiotikumos kezelés kellett neki). :(
2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

hogyne, anyukádnak van igaza, erőltetni kell, hogy 2 évesen már szobatiszta legyen, 3 évesen meg az oviban összepisilje magát óránként.


ugye ezt te sem kérdezed komolyan??? kicsi még a fiad, enyém is ennyi idős, próbálkoztunk de eltettük ma a bilit, csak fürdés előtt lesz wc-n ücsörgés kicsit ha van kedve...

2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd,azzal csak ártasz vele...
2011. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
semmiképpen ne erőltesd :)
2011. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Egy Ági ***** válasza:
100%

Alkalmanként nem árt megpróbálkozni vele. Ez azt jelenti, hogy maradjon csak elöl a bili. De túlságosan erőltetni nem kell. Az nem hoz eredményt.


Az én anyukám is a nagymamámmal karöltve szidott már egy éves korától kezdve, hogy miért vásárolok még mindig pelust...ők máshoz szoktak hozzá...

2011. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd. Ezt tapasztalatból mondom, nem vezet semmi jóra. Nagyon sokat szenvedtem és is vele. Fiam most egy hete ovis és nem rég lett szobatiszta nappalra, még éjszaka pelusos, de pl alváskor az oviba nem pisil be. Szépen magától próbálkozott és végre itt tartunk.(olykor ráült a bilire, késöbb kíváncsi lett a wc-re is) Kicsi még hozzá, nincs megérve rá.
2011. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!a bili elöl van,néha hurcolja,ráül.a wc-re is ráültettem,oda mindig jön velem és érdekli,mi történik.de én is így gondoltam,hogy nem erőltetem.köszönöm,hogy megerősítettetek benne.
2011. szept. 4. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát még bőven ráértek a szobatisztasággal! Majd jövő nyáron! Én addig nem is foglalkoznék vele hacsak neki nincs igénye rá persze.
2011. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Persze!!! Anyunak ,anyósnak mindig igaza van.:)

Jó, néha mondanak jó dolgokat de én sem erőltettem aztán 2,5 évesen szobatiszta lett.

2011. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Még nagyon kicsi! Ha akarja a fiad, pisilhessen bilibe, vécébe, de ne legyen kényszer és ne vedd még le róla a pelenkát. Akármit is csinálsz, akármennyivel előbb kezded a szoktatást, ez nem nevelés kérdése, hanem a gyereknek kell rá megérni. Teljesen biztosan csak 3 éves kora körül lesz szobatiszta, akármit is csinálsz vele.

Persze ha ő kéri, hogy vedd le a pelust, próbálkozhattok, de a gyerek döntése legyen még ilyen kicsi korban.

2011. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!