Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paradicsomos ételeket hogy...

Paradicsomos ételeket hogy készítsem?

Figyelt kérdés
Nagyon ízlett az ikreimnek a hipp paradicsomos tésztája, viszont én még paradicsomos kaját nem főztem nekik. Hogy csináljam? Sűrített pari vagy nyers friss? De azt hogy készítsem elő?
2011. szept. 5. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

én kecskeméti sűrített paradicsomot adtam mert az nem tartalmaz más dolgot. bár saját kertünk van de kertit még nem adtam a magok miatt, illetve azok keményebbek egy kicsit.


a lányom is imádja a paradicsomos-sonkás tésztát. ahogyan én szoktam: picike hagyma, tényleg csak pár pici kocka. egy kis olaj alá, a csirkemellet egy picit megpiritom, rá a paradicsom, ha kell egy kis vizet öntök rá. én teszek bele szőlőcukrot mert nagyon savanykás lenne. aztán összekeverem a tésztával és kicsit leturmixolom. még én is szívesen eszem :)

2011. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

paradicsomot meg belenyomni forróvízbe, majd hidegbe, magot kiszedni és összeturmixolni a paradicsom húsát és kész is a paradicsompüré. de paradicsomból csinálhatsz még törtkrumpli+hús+pariszósz.


előző voltam :)

2011. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 paradicsom + 1 krumpli összefőzve turmixolva - én így csináltam a babámnak, ízlett neki
2011. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ötleteim lennének,csak azt nem tudtam milyen parit adhatok nekik...de akkor ezek szerint a nyerset is meg a sűrítettet is:)
2011. szept. 5. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szívesebben használok frisset. Picit "megfőzöm" forró vízben (addig, amíg a héja meg nem reped), aztán gyorsan átpaszírozom. Így nem bántják a magok a pocakját.
2011. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Kipróbálom!
2011. szept. 5. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!