Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy 3 hós anyatejes...

Normális hogy 3 hós anyatejes kislányomnak csak 3 naponta van szélete, és előfordult hogy ekkor hasmenése volt (habos, sok)?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az nem normális ha nincs minden nap legalább 2 kakis és 3 pisis pelusa! Ha habos, akkor adjál neki infakolt minden etetés előtt, nekünk az bevált. Volt hogy csak úgy folyt, és bugyborékolt ki a fenekéből a kaka, de azután rendbe jött neki. Én 2 hetes kora óta adom neki, nekünk bevált. Néha adok neki baby mecsek teát, mikor azt veszem észre rajta hogy nehezebben kakál, attól könnyebben van széklete. A kettőt egyszerre is adhatod neki, próbáld ki! Nincs gond a szopival a cumisüveg és a tea végett nálunk.
2009. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt megirnád nekem hogy az infacolt hogy kell adagolni neki?
2009. ápr. 20. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Abban van adagoló, pipettás, egy pipettával adok neki kaja előtt. Mikor buborékosat kakil. aznap minden kajálásnál, utánna pedig csak az esti előtt.

Teát pedig napközben mindig egy egy kortyot kaja után, attól könnyebben van széklete. EGy bögrébe öntök forró vizet, kb. 3 szor bele mártom a filtert, hogy csak épphogy legyen színe a teának. A tea 400 körül van, az infakol meg 1300 kb. recept nélkül adják.

2009. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló, nem írtad el az első mondatodat? Igenis normális az is ha egy babának nincs minden nap széklete. Sőt, olyan is van, hogy csak hetente 1x kakil egy baba (pl. az én babám).

Eltérő az anyagcseréjük! Az infacolt meg inkább a hasfájásra adnám. Ha a baba nem görcsöl, nem sír sikítva,láthatólag nem szenved a szelektől, akkor nem kell neki.

2009. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az h csak 3 naponta van normális, nem kell napi 2.... az anyatej nagyon jól fel tud használódni, még a heti 1 is normális.
2009. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jah, az infacol azt csinálja, hogy a lenyelt levegőt összegyűjti sok kis buborékból egy nagyba, így könnyebb neki büfizni. csak pluszinfóként:)

(az előző vagyok)

2009. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem szenved a kakival és a pukival sem, soha nem fájt még hasa, csak kb 2hete 3 naponta kakil, és az utolso kettő kaki hasmenéses volt, de lehet hogy csak olyat ettem.... akor nem aggodok, de a biztonság kedvéért szolok a dokinak..., csak nem csesz le megint hogy minden aproságért kérdezek és szolok... köszönöm
2009. ápr. 20. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nincs semmi baja, akkor jó. azért hívd fel a dokid, hogy megnyugodj, ha beszól akkor ***... te nem jártál orvosira, csak egy aggódó szülő vagy, ki máshoz fordulhatnál...
2009. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van időszak hogy 3naponta van kaki a doki mondta 5-7napig normális ha nincs mert az anyatejet teljesen hasznosítja a baba szervezete.Egyébként én kamillát szoktam adni és akkor ok a dolog.
2009. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj normális, hogy ilyen "ritkán" van kakija. A habos kaki magában még nem gond(általában valamire érzékenyek a babák, nálunk a tejtermékekre és a tojásra volt az, így ezeket nem ehettem), viszont ha naponta többször van ilyen habos-hasmenéses dolog akkor szólj a dokinak! Az infacol pedig hasfájásra van, ne add neki feleslegesen.
2009. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!