Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan kenguru, ami már...

Van olyan kenguru, ami már újszülött kortól használható?

Figyelt kérdés
A kendő nem jön be, nem szimpatikus. Biztos nagyon jó, de a kenguru jobban tetszene. A mei tai úgy tudom, hogy csak 3 hónapos kortól jó.
2011. szept. 6. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
a sybexnek van egy vízszintes helyzetbe dönthető kenguruja, de nagyon fáj benne az ember háta, én nem ajánlom
2011. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Létezik, fektetni lehet a babát, amerikában fulladás miatt betiltották... itthon is -de nem minden márkát...

Nekünk nem vált be.

2011. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Igen, a babybjörn.

Nem fektetős és első naptól kezdve lehet használni, a gerincet is kíméli.

[link]

2011. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

A kenguru nagyon nem lenne jó választás:

- a baba helyzete nem megfelelő: csípőből lóg a lába, az összes testsúlya a lába közötti részre terhelődik

- a legtöbb kenguruval csak elől lehet hordozni, holott az ember háton hordozásra termett, így egy 7-8 kilós baba cipelése elöl elég egészségtelen

- a legtöbb kenguru háta merev, holott a baba gerince enyhe C alakú, így ez felesleges

- a legtöbb kenguruval ajánlják a kifelé hordozást, pedig ez az egyik leghelytelenebb hordozási mód (www.mamami.hu/kifelene)


Az a jó hordozóeszköz, ami teljesen alátámasztja a baba popsiját, és a lábát térdhajlattól térdhajlatig. A lábaknak enyhén fel húzva kell lenniük és terpesztartásban, így:

[link]

Ilyen pl. a kendő, a mei tai vagy a csatos hordozó (SSC).

Írtad, a kendő nem tetszik, úgyhogy az kilőve...

A mei tai-ban is lehet újszülött kortól hordozni, csak a baba lábait fel kell pakolni békapózba. De vannak kendős mei tai-ok, az még jobb, mert szorosan körbeöleli a babát, és az kényelmesebb neki.

A csatos hordozók pedig általában 3 hónapos kortól ajánlottak.

Itt egy videó a mei tai megkötéséről újszülöttel:

http://www.youtube.com/watch?v=VS7vXT7H-0c&feature=related

Kendős mei tai újszülöttel:

http://www.youtube.com/watch?v=f61gevDtAwQ&feature=mfu_in_or..

2011. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg az utolsó, nagyon részletes válasznak, a mei tai mellett döntöttem!!! Köszi!
2011. szept. 6. 18:33
 6/6 anonim ***** válasza:

16:01-es vagyok.

Örülök, hogy tudtam segíteni! :)

2011. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!