Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn kezdett el...

Akinek későn kezdett el beszélni a kislánya, mennyi idősen, mondta ki az első értelmes szavakat?

Figyelt kérdés
Az én lányom 15 és fél hónapos, de alig van 1-2 szava, egy hónappal ezelőtt volt még kb. 2-3, de ezeket valahogy elhagyta. Mozgásában viszont nagyon ügyes,több hozzáértő is megdicsérte már, de a beszéd...
2011. szept. 8. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 15 hónapos múlt, de úgy konkrét szavakat nem mond. Több a hablaty beszéd. Néha 1-2x mond olyat amit én is megértek, persze mutogat is hozzá, hogy vegyem már észre hogy ő a "ladbát" mondja. Egyedül azt értem, hogy "íííííííí" = azaz itt!

Néha mondja hogy joghurt, (persze nem így ahogy mi mondjuk,kicsit furcsán), meg átá = apa, alapvetően még nem nagyon beszél, de próbálkozik.

A kislányod nem próbálkozik? Mert szerintem az a lényeg.

Mire érted a mozgást? Hátha abban meg az én lányom van lemaradva :D

2011. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom mennyire nyugtat meg, de első kislányomnak két éves korára még csak 15-20 szavas szókincse volt, és két szónál többet nem tudott összeilleszteni.

Aztán egyik napról a másikra folyékonyan beszélni kezdett.

2011. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Babanyelven rengeteget beszél, mutogat, és igyekszik megértetni magát. Vannak dolgok amikre egy maga alkotott szót használ mindig következetesen, de ennek hangzásában semmi köze a dolog valódi nevéhez. 10 hónapos kora óta jár,mostanra ez teljesen összerendezett, ritkán esik el, pedig többnyire szalad. Lépcsőn váltott lábbal egyedül közlekedik, ha van kapaszkodó, pedig ez csak 3 éves korra kell tudnia.
2011. szept. 8. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
2 évesen mondta ki, hogy apa, aja. Semmi többet. 2 év 3 hónapos volt, amikor egyik nap még hallgatott, másnap pedig már hosszú több tagú mondatai voltak.
2011. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gond, az enyém is ugyanezt csinálta, rengeteg "saját szót" használt. Fel is írtuk egy füzetbe, hogy el ne felejtsük, mert olyan édesek! :o)

második

2011. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos kislányom egyetlen szót sem mond, csak babanyelven beszélget-hablatyol.
2011. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krisztivan ***** válasza:
Szerintem ha 18 hósan elkezd beszélni egy kislány akkor már az is nagy dolog.Szerintem nincs késésben a babád.Ismerős kislány 20 hósan kezdett el szavakat használni most 2 éves és folyékonyan és érthetően beszélget.
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!