Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém korán beszélni kezdő...

Extrém korán beszélni kezdő babáitok mikor mondták ki az első szavakat? Tudatosan vagy csak utánozva kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés

7 hónapos kisfiamnak be nem áll a szája, nagyon szépen artikulál. Apja, anyja másfél évesen egész mondatokban szépen beszélt. A kicsi már mond olyat, hogy Anya, ha az apját meglátja, azt mondja, hogy Apm, olyat is mondott már, hogy „Helló apa” (persze nem tökéletesen), és olyat is mondott már, hogy „Igen még nem”. Nem hiszem, hogy tudatos, bár az apa-anya már elég jól megy neki.

Nálatok hogy volt ez?


2010. aug. 25. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én anno 10 hónaposan már "beszéltem", apa gyere ide és hasonlóakat mondtam, igaz a mozgásfejlődésem le volt kicsit lassulva, mert csípőficamos voltam.

A kisfiam most 9 hónapos múlt és a baba szót tudatosan és érthetően hasznája. Baba oda, baba mammam, bümbüm (minden ami berreg), nem, te és ilyen egyszerűbbeket már mondogat.

2010. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam nem extrém:-))) de 11 hónapos, ha kutyát lát közli, hogy vau-vau:-) vagy néha mondja amikor evés van, hogy nem kérek(persze nem tisztán), vagy néha mondja hogy ap(apa), baba, és az össze madár gágág(liba), az igent és szokta gen. Hát ennyi:-) Inkább mutogat, ha akar valamit, vagy ha kérdem merre van megmutatja
2010. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja tényleg a brüm brüm is megy(autó), és az evés vagy éhes akkor nyam-nyam
2010. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7-8 hónaposan tudatosan ezeket mondta: apa, pápá, nem.
2010. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam is hamar mondta a hangutánzó szavakat, aztán 1 évesen már több szót is, apa, anya, mama, papa, cica, karika(ez volt az első szava) másfél évesen már 2-3 szavas mondatokat mondott, pl. apa elmegy, kutya ugat, anya gyere stb., most 21 hónapos, gyönyörűen beszél, csak a ragozással vannak gondok, pl. nem azt mondja, hogy anya csináld, hanem anya csinálja, vagy magáról is E./3. személyben beszél, pl. Ármin nagyon álmos, anya csinál kakaót légyszi hozzad...:)

kb így, de szép tisztán. Nem extrém korán, de a doktornőnk szerint kisfiúknál ritkaság, hogy már másfél évesen szavakat kapcsolt össze.

2010. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!