Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehézségbe ütköztünk az...

Nehézségbe ütköztünk az evéssel, mit adjak neki?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a kislányom, eddig teljesen jól ette a korának megfelelő zöldségekből, gyümölcsökből készült pépeket. De amióta kijött a 4. foga nem akarja megenni a pépeset. Jobban fogalmazva semmit sem akar megenni, amit kanállal adnék neki, ha darabosra turmixolok, akkor sem. Leginkább egyedül szeretne enni, főleg rágni. Ha teszek elé főtt répa és krumplidarabokat, akkor megeszi, de ez egyrészt elég egyoldalú étel ebédre, vacsorára, másrészt nem eszik annyit, amennyi fedezné a szükségletét. Remélem ez csak átmeneti állapot, mert elkeserít, hogy nem akar enni. Miket adjak a kezébe? (nem a babapiskóta, meg a keksz válaszokat várom, hanem amit ebédre ehet.)
2011. szept. 8. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló (most 1 éves). De nálunk nem a fogaktól, mert az még nincs egy sem. :) Én azt csináltam, hogy mindenféle raguleveseket főztem, főzök és abból kieszi a lényeget. Zöldbab, brokkoli, karalábé, stb... ami a piacon fellelhető. Kis csirkehusival, azt is megcsippenti, nagyon szeret így enni. Most már megeszik egy kistányérni levest egyszerre. Meg mi már eszünk tésztákat is. Darás tésztát szépen elcsipegeti. Kicsit hosszabb idő az evés, de egyedül eszik köztünk és így sokáig van hozzá türelme. Meg csináltam rakott zöldségeket is, pl cukkini, azt is meg tudja fogni. De nem rizzsel, hanem krumplival, darált hússal, tojással összekevert töltelékkel. Meg a pépes gyümölcsöknél próbálkozunk a két kanállal, ami nem nagyon megy. :)De csinálhatsz kisült fasírt szerű dolgokat is, pl. főtt krumpli, brokkoli, stb. összekeverve tojással kisütve, vagy mint a rántott hús készül, bármit főzve összetörhetsz, akár több félét is és bepanírozva neki adhatod. vagy csinálhatsz mint a régiek, puliszkát, prószát, dödöllét, ezeket mind meg tudja fogni. Vagy nudlit, szilvás gombócot. Jó főzőcskézést!
2011. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia, nálunk ugyanez a helyzet.Vagy a foga miatt (most jön), vagy önállósodás miatt, de kanálból nem eszi az ételt, csak ha ő veheti el a darabokat a tányérjából. 10 hós.Ezért lehetőleg olyat főzök, ami darabos, azt a tányérjára teszem, és pl. a főzelék levét pedig közben adom a szájába kanállal. Időnként nyúl a kanálért, olyankor besegítem a kanalat a szájába, kvázi együtt kanalazunk.Sok türelem kell, és van, hogy egy evés eltart háromnegyed óráig,mert mire ő becsipegeti, az hosszú idő, ezért szoktam közben kanalazni is, úgy elfogadja, hogy ő közben rakhatja a darabokat a szájába. Levesben főtt zöldségeket tudsz adni neki darabokban, adtam már neki héjéban főtt krumplit reszelt sajtot ráolvasztva, és közben kanállal adtam hozzá kefírt, ezt imádja. A főtt rizs+sült husit is tudja kézzel enni(közben nyomom bele kanállal is).Karalábéfőzelékből a karalábédarabokat, ma a vajbabfőzelékkel játszunk.Sült halból a szálkamentes haldarabokat is meg tudja ő enni.
2011. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!