Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi értelme van a fogápolásnak...

Mi értelme van a fogápolásnak kisbaba és kisgyerekkorban, ha 6 éves korában úgyis elveszti a tejfogait és azután nőnek ki a rendes fogak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 17:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csoport társa a lányomnak és tavaly végig sirt egy teljes honapot hogy fáj a foga.Elölröl csak a fekete tövet vagy nem is tudom mit látsz hátul pedig csak feketeséget.Annyira csunya a foga hogy nem hiszem el.Szegény ovonők nem tudtak mit csinálni vele.most középsös és már kihagyott két napot mert bedagadt az arca a fogaitól.Mondtam az anyjának hogy vigye el fogorvoshoz és ott azt mondták nem huzzák ki.

Amig a lányom teli szájjal mosolyog a nagyvilágra szegény kisfiu nem mr mosolyogni.

Az anyja azt mondja minden este fogmosásal végzödik a nap miota kibujtak a fogai de szerintem nem mond igazat.

Ugyanis amig mindenki fogatmos az oviban addig ő csak áll és nézi a többieket nem mos fogat mert fáj neki.

Bocs ha hosszu lett.

2011. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Baba koromban nem tudom, mosták-e a fogam, nem emlékszem, mikor kezdtem. 3 évesen begyulladt az első fogam, valami gennyes dudor volt az ínyemen, és ki kellett húzni érzéstelenítés nélkül. Hugomnak a kórházi fogromlás után szintés úgy begyulladt, hogy sírt egész nap. A kis csutvasz fogait is kihúzták, ő is 3 lehetett. Szerintem annak a kisgyereknek is kihúznák, csak nem viszik el orvoshoz. Ezért szerintem manapság még bejelentést is lehetne tenni a gyerekvédelemnél.
2011. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az én fogaimat biztos nem kezdték olyan korán (csecsemőkor, esetleg 3 éves kor alatt) mosni/ápolni, mint ahogy manapság hirdetik, de sosem voltak feketék és nem volt komolyabb gond velük. Persze mosom rendszeresen, de az sajnos nem mindig elég, mert fog-ügyben több tényező közrejátszik. Amúgy köszi a válaszokat és nyugodtan írjon még, aki hozzászólna
2011. szept. 8. 21:46
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Hárman vagyunk testvérek.

Nagyanyám vigyázott ránk, mellette főzött, mosott, takarított... Ezek mellett mikor lett volna ideje a fogainkkal foglalkozni?

Szerintem először az óvodában kezdődött a rendszeres fogmosás. Mindhármunknak szép, egészséges tejfogai voltak. Pedig ittuk a szörpöt, ettük a cukros kenyeret. :)

Természetesen én is a fogmosás mellett vagyok! De szerintem már ebben a témában is kezdünk átesni a ló túloldalára!! Mostanában lett ez csak ilyen nagy "divat", hogy fogápolás az első fog kibújásától...

2011. szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

23.07-es!

Igazad van, azt hiszem. Hasonlóképp látom a dolgot én is

2011. szept. 9. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!