Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi értelme van a fogápolásnak...

Mi értelme van a fogápolásnak kisbaba és kisgyerekkorban, ha 6 éves korában úgyis elveszti a tejfogait és azután nőnek ki a rendes fogak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. rászoktatni már kicsinek érdemes a gyereket, mert később nem fog rendesen fogat mosni

2. tavaly a bölcsiben a fiamnak volt egy csoporttársa, a fogai, hát szépen szólva is ocsmányak voltak (lehet, hogy más áll a dolog mögött, de ezt meg lehetett volna előzni szerintem)

2011. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A szájhigiénét gyerekkorban tanuljuk meg. Ha egy kisgyerek pici korában nem szokja meg, hogy erre is szükség van, az később sem fogja. A maradandó fogak csírái már ott vannak a szájban a tejfogak alatt. Ha a tejfogakat elhanyagoljuk, azzal a maradandó fogaknak is ártunk... Sajnos akár eleve lyukasan, feketén bújhatnak ki extrém esetben. Talán ez meggyőz: [link]
2011. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És a rossz fogak az egész test egészségére kihatnak. Meg nem is szép a rossz fog, a gyerek rosszul érezheti magát.
2011. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt,hogy hozzászokjon!

Aztán azért,hogy ne legyen lepedékes a foga,mert a tejfog is kilyukad ám meg ilyenek...gyönyörű,amikor egy szép kisgyereknek mondjuk már rohadnak a fogai....

Arról nem is beszélve,hogy nem mindig 6 évesen van fogváltás,hanem inkább folyamatosan, így van sok gyerek aki már jóval túl van a 6 éven,de még mindig tejfoga van egy pár...Addig járkáljon rohadt,szuvas fogakkal?

Igazából nem értem ezt a kérdést...

2011. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert undorító az ínyig lekopott redvás fekete-barna csonkok látványa. Igénytelen. Hogy néz ki egy ilyen kisgyerek, ha mosolyog? Egészségtelen, büdöss száj...miért tennéd ki ennek a gyerekedet? Tesóm kicsi korában kórházban volt sokáig, a nővérek meg cumiban adták neki a cukros teát éjjel-nappal. Az első fogai tökre lekotak, ki is kellett őket húzni. Kényelmetlen volt neki fogatlanul. Attól még, hogy gyerek valaki, ézerheti magát kínosan ilyenek miatt.
2011. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Te jól érzed magad ha nem mosod meg a fogad? Ugyanaz. Ők is esznek mindent 6 éves korukig. Szép is lenne ha 6 évig nem mosnál fogat!!
2011. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a kérdésemmel igazából inkább megerősítést vártam, hogy nem kezdem el hiába a korai fogápolást, hanem veszek Nenedentet a 8 hónapos kicsimnek. (főleg az ennyire korai fogápolás értelmében nem voltam biztos) Én se vagyok a fogrohasztás híve, az én gyerekem nem iszik cumisüvegből, és főleg nem cukros löttyöket, és igyekszem majd nem etetni felesleges cukrokkal. Mindigis csodálkoztam azon, mit csinálnak azokkal a gyerekekkel, akiknek már 2-3 évesen fekete a foguk (mivel érték el?)
2011. szept. 8. 17:27
 8/15 A kérdező kommentje:
a fluortablettára meg rá van írva, hogy ha sokat adsz belőle a babának, fekete színeződéssel bújhat ki a foga :O
2011. szept. 8. 17:41
 9/15 anonim ***** válasza:

"Mindigis csodálkoztam azon, mit csinálnak azokkal a gyerekekkel, akiknek már 2-3 évesen fekete a foguk (mivel érték el?)"

Én egy konkrét esetről tudok: 3 éves gyerek, kólát iszik , néha fantát, mindig megissza az anyja kávéját a pohár aljából, a napi folyadékszükségletét ezek a dolgok fedezik. Ja és még ott a mértéktelen cukorfogyasztás. Ettől a fogai már nemhogy feketék, de ki is rohadtak.

2011. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

azt lehagyták a válaszolók, hogy már pici korban is ugye elromolhat a fog, milyen az ha a babádnak fáj a foga??? nem tud enni, inni rendesen és nem tömik ám csak úgy be a tejfogat a fogorvosok...

elég durva, hogy valaki a lustaság miatt képes szenvedést okozni a gyerekének :/

2011. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!