Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett ilyen érzékeny 13...

Miért lett ilyen érzékeny 13 hónapos kisfiam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mindig szerette a zenét, éneket, nagyon muzikális baba volt, most meg oda jutottunk, hogy nem tetszik neki, ha énekelek (pedig nincs rossz hangom, nem énekelek hamisan), és a zenélő, hangot adó játékoktól - néhány kivétellel - fél, attól is, amit korábban szeretett. Hasonló tapasztalatok?
2011. szept. 8. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

lányom szintén 13 hónapos.

mostanában ő is olyan kis félős lett. megijed a motor hangjától, ő is némely zenélő plüsstől...máskor meg viszont élvezettel táncol rá :) fél mostanában a kis játszó pajtásaitól is. nekem azt mondták van ilyen a babáknál, meg lehet idegrendszeri fejlődés is.

2011. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes folyamat!Nállunk az idegenektől félt egy időbe nem a zenés játékoktól!ne aggódj,életkori sajátosság,a lényeg,hogy ne erőltess semmit mert akkor csak rontasz a helyzeten!
2011. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már 15 hónapos elmúlt, a helyzet nem változott. Retteg a porszívótól, ha bekapcsolom, de pl. a hangos járművektől nem fél, simán kimenne az útra... Itthon nem akarja, hogy bekapcsoljam a rádiót (régebben nem zavarta, sőt néha táncolt is rá).

Várom a további válaszokat!

2011. nov. 14. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt ilyen, kb 2 éves koráig tartott, de ő csak a rádiótól félt, autóktól nem. Szerintem nem tudsz vele mit csinálni, én legalábbis nem tudtam csak vártam, hogy majd csak elmúlik és rájön, hogy nem kell félni a rádiótól. Ahogy jött úgy múlt is el egyik napról a másikra.

2011. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
emlékszem régen én is féltem a porszívóktól meg az idegenektől.Elmúlt. Majd biztosan ők is kinövik
2011. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam 11 hónaposan kezdett félős lenni. Elkezdett félni az idegenektől, pedig előtte barátkozós volt. Szerette a Vuk-ot, és egyszer csak elkezdett sírni, ha meghallotta. Most 13 hónapos, és úgy látom, elmúlt.
2011. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kiemeltem a kérdést, hátha vannak még itt hasonló helyzetben lévő anyukák.

Már 18 hónapos a kisfiam, a helyzet sajnos romlott azóta. Van 2-3 olyan játéka, ami baba kora óta megvan, és sosem zavarta a zenéjük, hangjuk, mostanra viszont már azokból is ki kellett vennem az elemet, mert láttam a rettegést az arcán, amikor megszólaltak... És mondja, hogy "nem, nem", és hátrál, amikor valami zenélni kezd, ha pedig nem hagyja abba (pl. telefon), elkezd sírni. Ez nem hiszti, higgyétek el, könnyekkel sír, és látszik rajta, hogy fél :( Az éneklést viszont szerencsére újra szereti (a mamától és tőlem legalábbis).

Ha ismerősökhöz megyünk, ahol kisgyerek van, már előre félek, mi lesz, ha megszólal valamelyik játék... Mi lesz így a bölcsiben, oviban?

2012. febr. 11. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!