Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztszülőket nem lehet...

Keresztszülőket nem lehet valahogy kiiktatni, vagy "lecserélni"?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátainkat választottuk keresztszülőknek 5hónapja.

Erre egyik nap kaptam egy telefont, hogy jobb lenne ha a gyerek minél hamarabb lekerülne a nevéről, mert ők nem is akartak keresztszülők lenni, csak megbántani sem akartak...

Kérdeztem hogy atól hogy párommal összevesztek miért, kell a gyereket büntetni?kinyomta a telefont, és közölte intézzem el.

Tudomásom szerint ilyet nem lehet.


2011. szept. 10. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy lekerüljön a nevéről? Az nem bérmálásnál van, hogy kap az ember még egy nevet? Egyébként meg szerintem felejtsétek el egymást. Nem az a lényeg, hogy kinek a neve van ott, majd lesz más, akit a gyerek keresztszülőnek tekint.
2011. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülőséggel semmilyen kötelezettség nem jár, nem kerül a nevére, ez egy vallási esemény, aminek a "való életben" semmi nyoma/haszna/következménye. Innentől a dolgotok csak annyi, hogy megszakítjátok velük a kapcsolatot.
2011. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írták.

Annyi a kellemetlen, hogy most a gyermeked kersztszülő nélkül marad, hiába kereszteltétek meg.

Én megkérdezném a lelkészt (vagy papot), hogy mit lehet tenni ebben az esetben.

2011. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor megszülettek a gyerekeink,akkor volt egy rokon-barát házaspár,a férjem oldaláról,akik nagyon szerettek volna keresztszülők lenni.Nekem viszont volt egy sanda gyanúm,hogy nem lenne jó vége a dolognak és nem akartam a gyerekeimet ennek kitenni.Beigazolódott a sejtésem,és nagyon örülök neki,amiért nem engedtem a kérésnek.

Szerintem már nem tudsz mit tenni,hivatalosan ők lesznek a keresztszülők.Az viszont lehet,hogy még kibékültök,még ha esetleg csak hónapok v évek múlva is.

2011. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Igazából papíron nem, de szóban a keresztséggel ígéretet tettek, hogy segítik a gyerek nevelését, vallási és már tekintetben, és ha bármiben kell, ők a második szülei szinte. Ezt vállalták a keresztszülőséggel.

Hogy ezt vissza lehet e vonni, vagy nem tudom hogy fogalmazzam, azt egy paptól kéne megkérdezni.

2011. szept. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg figyelniük kéne, hogy keresztény szellemben neveljétek, mind szellemi-érzelmi, mind fizikai értelemben, segítsenek titeket a gyermeket a helyes úton járni.

Ha ezen kötelezettségből nem kérnek, hát nem kérnek, remélhetőleg ha ti szeretnétek nem csak divat keresztelés volt, akkor nem okoz nagy törést a keresztszülők eltűnése.

Annyi, hogy a keresztelésről kapott kis emléklapon ott virít a két név, de semmi más.


Nálunk a keresztapa nagyon messze lakik tőlünk, és nem győz bocsánatot kérni, ha nem tud meglátogatni minket, a keresztanya egy krucifix ember. A lányunkkal meg vagyok lőve ki és hogyan tartsa majd keresztvíz alá, pont az emberi kapcsolatok miatt, mert aki vállalná az buliból és nem elhatározásból, ilyenből meg nem kérek...

2011. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én elég "laza" keresztény vagyok, nem értem miért kell ilyen nagy ügyet csinálni belőle? :) persze elhiszem, hogy nektek ez fontos de akkor is, levenni a nevéről?

5 hónapos a kicsid, nem is fog rá emlékezni, kérjétek meg Kis Pistáékat, hogy vállalják el ceremónia nélkül, vagy ha annyira fontos legyen egy névadó, aztán majd ha nagy lesz a babád elmesélitek neki, hogy 4 keresztszülője van csak a másik 2vel megszakadt a kapcsolat nagyon nagyon rég... :)

2011. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha felkérted keresztszülőnek valakit attól még nem kötelező elvállalni. De ők már elvállalták, így már te nem tudsz semmit tenni. Én úgy tudom attól még lehetnek másnak is a keresztszülei, szóval még ez sem akadály. Igaz ki a fene akarná ezek után a gyerekének őket...

A telefon csak arra ment ki, hogy téged megbántsanak. És ahogy látom sikerült is.

Kiiktatni kiiktathatod őket, ha többet nem engeded a gyermeked közelébe. Lecserélni nem lehet, de a gyereket keresztelhettétek volna több keresztszülővel 5 hónappal ez előtt.

2011. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 évesen saját elhatározásból "váltottam" keresztszülőket. :)

A hivatalos keresztszüleim apukám öccse és annak (ex)felesége. Keresztapám iszonyúan iszákos volt akkoriban, keresztanyámat 8 éves kora óta nem láttam, egy nagyon csúnya ügy miatt. Viszont apukám nagybátyját és annak feleségét a végletekig imádtam és imádom a mai napig - a 9. születésnapomon egy kis családi összezörrenés keretében a keresztszüleimmé "nyilvánítottam" őket, és a mai napig így tekintek rájuk. :)

2011. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mármint 8 éves korOM óta... :)
2011. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!