Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortol lehet...

Mennyi idös kortol lehet bébikompba rakni a babákat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor a legcélszerűbb, amikor már stabilan ül. Ez az idő minden babánál más, mikor a te picikéd is megérett erre, akkor célszerű.

Minden jót!

2009. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Miért akarod beletenni? Marhára káros!!!!
2009. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom mi a káros benne, ha csak akkor nem, mikor vadul tekeri a gyerkőc és esetleg megbotlik vele. De ezen kívül. Az én fiam még nem ült stabilan mikor bele raktam, olyan 5 hónapos volt, 7 hónaposan már ment, de ülve felborult. Ma egy éves és a falmászás a kedvence, mászókázik stb. HA a gyereked érdeklődő, mozgékony, nyugodtan tedd bele, hamar kiderül tetszik e neki. A nagy fiam 13 hónaposan még feküdt, nulla mozgásinger, őt én sem tettem bele. Szerintem egyénfüggő, kinek jó kinek nem. Nekem pl. tetszett és a fiamnak is.
2009. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

3. válaszolónak:

A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.


Nem állítom, hogy minden esetben előfordul, de statisztikai tény, hogy amennyiben a mélységérzet kialakulását (kb. 8 hónapos korra tehető) megelőzően bébikomp használatával tanul meg járni a gyermek, a későbbiekben (az önálló járás során) ez nehezíti a járásbiztonságot. Ennek az oka egyszerű, a már kialakult észlelési háttérrel - a bébikomp elhagyása során - óvatosabban, ezáltal koordinálatlanabb kivitelezéssel kezd önállóan járni tanulni a gyermek. Az is tény, hogy amennyiben 7 hónaposan kezd járni egy gyermek - bármi oknál fogva -, kevesebb idő jut a kúszás-mászásra, valamint az ülésben történő manipulációra, amelynek következményeként valószínűsíthető a teljesség igénye nélkül instabil dominancia, intermodalitás, szerialitás, téri irány és viszony problémák, esetleg hangzó-, és betűtévesztések, amelyek összességében eredményezhetnek tanulási zavart. Nem gondolom, hogy a környezetében a mozgásfejlődésen túl ilyen mély összefüggésben értelmezték volna a következményeket. Különösen nehéz lenne mindezt felmérni, hiszen még a diagnosztikai rendszer intézményes háttere sem biztosított kellőképpen.

2009. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem célszerű
2009. ápr. 22. 13:36
 6/6 anonim válasza:

Szerintem semmi káros nincs a komp használatában...

Max az hogy ha nem kellően stabil a komp(lásd 70-es évek)akkor igen nagyot tudnak vele esni.

Azt meg pláne nem bírom felfogni hogy sok agyas,miért hozza össze a gyermek későbbi írás ill. olvasás tanulásával( értelmezésével).Valahogy hírnevet kell szerezni hát írok valami irgalmatlan nagy baromságot és megetetem azon leendő anyákkal akik még tapasztalatlanok.

Ezen kérdésben jártas vagyok(Gyermekek közt dolgozom).

Jelzem még egy gyermeket sem láttam akinek volt kompja hogy ó lába lett volna,vagy nyomorék,vagy értelmi fogyatékos lenne.

2011. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!