Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így nem fogom elveszíteni a...

Így nem fogom elveszíteni a bizalmát?

Figyelt kérdés
A nappali alvás kész tortúra, már szinte megszokása, hogy előtte üvölt. Ott vagyok mellette, felveszem, ringatom, nyugtatom. De van, hogy 1 óra hosszat is eltart, amíg keservesen sír. Zokog, hüppög, szipog nagyokat, mikor már alszik akkor is. Annyira sajnálom őt. Lehet csak beképzelem, de mostanában nem mosolyog annyit, nem olyan jókedvű nappal. Félek, hogy elveszítem a bizalmát, ezért nem vigyorog rám annyit. Hülyeség? persze van hogy otthagyom 1 időre mert már annyira üvölt, de mindig bemegyek hozzá, felveszem. Ezért gondolom...
2011. szept. 12. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sokszor nálunk is ez van, sajnálom, hogy tanácsot adni nem tudok. Én sosem hagyom magára mikor sír ennyi.

Mennyi idős?

2011. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyire üvölt, akkor biztos, hogy álmos?

Próbáltad már később vagy más időpontban lerakni őt?


Lányom minden elalvás előtt sír, nála is szokássá vált, de max. 2 percig, nem órákig!


Nem fogja elveszíteni a bizalmat, viszont próbáld meg máskor letenni őt, jól kifárasztani, hátha csak az a baj.

Sokszor álmosnak látszanak, de mégsem azok. Játssz vele, fáraszd le és tedd le picit később, mikor már tényleg nagyon fáradt.


Ha nem olyan jókedvű, akkor az lehet azért is, mert nem piheni ki magát rendesen, nem akkor alszik és nem annyit mint amennyire szüksége lenne.

2011. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

6 hónapos múlt.

A hasa is fájhat sokszor pluszban, mert kaki gondok vannak. Mindig 2 tanácsot kapok: túl korán rakom le és ez a baj vagy túl későn rakom le és ez a baj. Hát még a megfelelő időpontra nem sikerült ráéreznem. Mert ha nem álmos eléggé azért sír, de ha meg túlpörgött azért.

Próbálok mellette lenni, de amikor a kezemben is dobálja hátra magát és sikítva üvölt akárhogy nyugtatom, akkor néha kimegyek kicsit. Persze ez nem segít, csak veszek 1 nagy levegőt és visszamegyek próbálkozni.

Még elég nagy az alvásigénye, 3-4× alszik nap közben. Azért a jeleit már ismerem, ha álmos. És tudom, hogy ő még több alvást igényel.

2011. szept. 12. 13:38
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt mondanám (attól függetlenül, hogy mennyi idős), hogy ha valami ennyire nem megy, akkor nem kell erőltetni. Lehet, hogy azt az egy órát, amit üvölt az alvásig, játszással töltenétek el, akkor jó esetben összeesne a fáradságtól sírás nélkül. Mondom ezt így látatlanba, mert tudni kéne, hogy hány éves, mit evett addig, mit csinált addig és mit fog csinálni utána.
2011. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja és még a fogára gyanakszom persze. Mert aggaszt ez a sikítós sírása, fájhat valamije.

Játszani sem lehet már vele olyankor, mert tolja a fejét a földön, sír már akkor is, tuti h álmos.

2011. szept. 12. 13:41
 6/17 anonim ***** válasza:

én is azt mondom, hogy 2 órás üvöltés nem ér annyit. persze, te vagy az anyja de akkor mást se csináltok csak altatod és alszik végre.

enyém 6 hónaposan 2x, néha 3x aludt napközben

2011. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd az alvást.

Ha nem alszik el 20 percen belül, akkor hagyd. Játssz vele inkább, menjetek többet a szabadba, majd elfárad és alszik.

2011. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
mint mondtam nem én erőltetem, mert játszani sem lehet vele, mert sír. nem én döntöm el hogy most aludnia kell és várom 1 óra üvöltés után h aludjon végre. amúgy most láttam a szájában meg végre hogy az alsó 2 foga egyszerre jön, így megvan a válasz. nagyon fáj neki.
2011. szept. 12. 15:39
 9/17 anonim ***** válasza:

hát esetleg egy kis hintáztatás segíthetne, esetleg babakocsis séta. Talán így elleazulna. Vagy összebújás és simi.

Sajnos vannak olyan időszakok amikor nem alszanak szinte semmit, aztán meg szinte téli álmot.

2011. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kicsit elkanyarodtunk a kérdésemtől :)

Szóval ha nagyon sír, de többnyire mellette vagyok, akkor fennáll a bizalom?

2011. szept. 12. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!