Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól táplálom a kisfiam? Mivel...

Jól táplálom a kisfiam? Mivel válthatnám ki az uzsonnát?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a kisfiam és 11kg és 79cm. Nyugodt, mosolygós baba. 7,5hónapos kora óta tápszeres. Így néz ki egy napunk:

- 7kor ébred akkor 150ml tápi

- 10kor gyümölcs vagy joghurt-gyümivel, kekszel

- 13kor ebéd főzelék husival, zöldséggel,

- 16kor uzsi 180ml tápi

- 19kor tejpép kb 180g

-20:30kor alszik el közbe megiszik 180ml tápit még.


Az uzsonnát szeretném kiváltani csak nem tudom mivel. Kenyér falatkákat csak irtó piciket merek adni neki mert nagyon félek hogy megfullad. Így kb 1000db kéne hogy jóllakjon. Van már 7foga is. Éjszakát még soha nem aludta végig megiszik 2üveg teát minden éjjel. Szerintetek változtassak valamit az étkezésén most hogy már kicsit nagyobb? Kb 7,5hós kora óta eszik így.


2011. szept. 13. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
én főzelékre cserélném husikával, abból gond nem lehet, a főtt étel nem árthat neki, és ekkora babának már simán kijár a több szilárdabb halmazállapotú étel. Tésztát is adtam már neki amikor voltak fogacskái, villával összetörtem, pörköltszaftosan imádta, de szerette a szószos tésztákat is nagyon, reszelt sajttal, a tészta eléggé csúszik ahhoz, hogy ne fulladjon meg tőle...hány kilós a babócád?
2011. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10,5 hónapos gyerek simán meg tud rágni már mindent, főleg 7 foggal. Nem fog megfulladni, nem kell ilyeneken parázni. Simán visszaköhögi, visszaöklendezi, ha netalán félre menne, ügyesek már az ekkora gyerkőcök! Nyugodtan adj neki ujjnyi darabkákra vágott vajas kenyeret, vagy nyolcba vágott hámozott körtét, lehet készíteni aszalt gyümölcsös zabkását (az apró szemű zabpelyhet csak forrázni kell, főzni nem), az tápláló kaja.
2011. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól táplálod a kisfiadat, nálunk is valahogy hasonlóan néz ki. Még annyi, hogy nyugodtan adhatsz kenyeret a kisfiadnak uzsira, nem kell félni hogy megfullad, és napról napra majd nagyobb darabokat tud a szájába venni így nem kell 1000 darab mire jól lakik. Ne haragudj hogy ezt mondom de ha nem kezded el neki a darabos ételeket adni, akkor később lusta lesz rágni!
2011. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tudom ha soha nem kezdem el adni neki a darabosat akkor lusta lesz rágni. De annyira de annyira félek hogy elkezd fuldokolni én meg nem tudom majd hirtelen mit csináljak. Korának megfelelő bébikaját is szokott kapni azok pedig már darabosak szépen megeszi őket de hát jóval kisebb darab mint egy kenyérfalatka ami nem is csúszik.
2011. szept. 13. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a 9 hósomnak már napközben nem adok tápszert, szerintem már nagy hozzá. már adok kis kenyérfalatkákat vajjal és majd nemsoká szeretném megkóstoltatni a lekvárral is ( házi). azt is imádja, ha elé darabolom a kenyeret és ő pakolgatja a szájába. imádja a morzsát csipegetni. A többi étkezés nálunk is így néz ki.

Adhatod úgy is a kenyérfalatot, hogy 2-3 falat kenyér, 1 kanál joghurt... és így könnyebben lecsúszik.

Az éjjeli teáztatást nem gondolom jó ötletnek, szerintem csak rossz szokás. pár éjszakán keresztül megpróbálhatnád, h csak megsimogatod, mondod neki, h alvás van és hátha leszokna róla.

2011. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!