Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért lepődik meg mindenki,...

Mért lepődik meg mindenki, hogy nem táplálom még hozzá?

Figyelt kérdés
a babám 4,5 hónapos és akárki kérdezi, hogy mit adok neki enni, mindenki meglepődik, hogy csak anyatejet kap. Múltkor anyósom csodálkozott, hogy mért nem adok neki már enni, de mondtam, amíg elég a tej neki addig fél éves koráig csak anyatejet fog kapni. Erre délután mikor fagyit ettünk náluk mondta, hogy nyalassam meg vele, mondtam persze, azt meg végképp nem ehet.
2011. nov. 3. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az idősebb generációból hallhatod leginkább, az ő idejükben ez volt szokásban.

Azóta rájöttek, hogy a babapocaknak ez nem jó. Fél éves korig anyatej és/vagy tápszer.

Ne foglalkozz vele! Sok furcsaságot fogsz még látni/hallani gyereknevelés /gondozás terén. :o)

Legyen önbizalmad, és ha kérdéseid vannak, a számodra megbízható emberektől kérdezz!

2011. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6, ill. 7 hónapos koráig nekem is csak anyatejet ettek a gyerekeim. Most éppen ez a divat, régen meg 3 hósak is főzeléket ettek. Csináld, ahogy szeretnéd. fagyit meg 3! évesen kapott a gyerekem, egy gombócot.
2011. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld úgy, ahogy te jónak látod, amúgy én is támogatom a 6 hónapos korig csak anyatej változatot. Pedig az én gyerkőcöm anno sajna tápszeres lett, mert 3 hónapos korára az a pici tejem is elapadt, ami volt. Ne foglalkozz senki véleményével.


Amúgy anyu az én lányomnak 4 hónaposan adott fagyit, vagyis csak megnyalatta vele. Igaz, kánikula volt, és csak két nyalást adott neki, ezért nem szóltam anyura rá. De nem is lelkesedtem az ötletért. Viszont érdekes volt a pici arcát nézni közben, ahogy egy új ízzel (dologgal) találkozott. :)

2011. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Nálunk is ez volt. 7hós koráig csak ciciztettem, körülöttem (férjemet leszámítva) mindenki furcsállotta. Mert nőnek a fogai, mert válogatós lesz, mert már "nagylány"...stb.

Ne foglalkozz vele! Csináld úgy, ahogy jól esik nektek. Amíg a babád szépen fejlődik, nincs probléma.

És ne aggódj, nem lesz válógatos, és nem fogja leharapni a cicibimbód és nem lesz 2hónap mire kiváltasz egy étkezést :)

Inkább örülj neki, hogy rendben van minden anyatej ügyileg nálad :)

2011. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 6 hónaposan tápláltam hozzá, addig tőlem is mindenki megkérdezte, hogy mit eszik már, az agyamra mentek...
2011. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te gondolkozol jól, bár én már 5 hónaposan adtam neki pl. almát.

De neked az még messze van.

Viszont részvétem az anyós miatt. :) Ezek szerint lesz még harcod vele.

Nekem is van bőven. Nem fogja fel, hogy nem akarom sütivel tömni a 11 hónapos babámat.

Persze most már egy évesek vagyunk, de nem adja fel. Meg akarja etetni vele a vegetás cuccot is... És még én vagyok a gonosz...

Mi is szopunk még, nem is keveset! :)

Bocs az offért, csak kifakadtam. :)

2011. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én is úgy gondolom, hogy addig amíg szépen hízik és fejlődik, addig bőven elég neki, szerintem is még bőven ráérek, meg szeretek szoptatni is, közben nézni az édes kis arcocskáját:) anyóssal meg igen lesznek gondok, már van egy unokája, akit a szüleikkel együtt elrontottak nagyon, gondolok itt arra, ha a gyerek (5 éves) bonbont akar ebédelni akkor azt ehet...
2011. nov. 3. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez manapság jellemző. Az én kisifam is 4.5 hónapos.

Tudod min döbbentem meg? LEgutóbbi tanácsadáson nevetve mesélték az anyukák, hogy "az én kisfiam már fasírtot eszik!", erre a másik: "na, ez meg a töltött káposztát eszi"

hát........nem tudom, miért ilyen büszkék erre...:/

Mindegy. Én 5 hósan fogom kezdeni a hozzátáplálást, mert bár imádja a hasát, de nagyon bukós is. Ja és tápszeres.

2011. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!